plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

antresola w kawalerce
Dom

Antresola w kawalerce – jak wygospodarować dodatkową przestrzeń?

Antresola to inaczej półpiętro, które idealnie sprawdza się jako strefa prywatna. Jest to również sposób na uzyskanie dodatkowych metrów w mieszkaniu, które jest niewielkie. Jak zaaranżować antresolę w kawalerce, by była elegancka i praktyczna?

Jak wykorzystać antresolę?

Antresola w kawalerce może pełnić bardzo różnorodne funkcje. Świetnie sprawdzi się jako miejsce do spania, przechowalnia rzadko używanych rzeczy, plac zabaw dla najmłodszych członków rodziny czy miejsce do pracy.

Wykorzystując antresolę jako miejsce do spania trzeba pamiętać, że musi mieć nie mniej niż 120 cm wysokości. W sytuacji, gdy chcemy na antresoli pracować wysokość powinna mieć 220 cm. Konieczne jest również zadbanie o założenie dobrego oświetlenia. Warto pomyśleć o lampkach, które mają kierunkowe światło, dzięki temu można pracować w komfortowych warunkach.

Antresola w kawalerce może stać się również świetnym placem zabaw dla dzieci. Warto wykorzystać mocne siatki, które będą stanowiły podłoże. Dodatkowe wejścia na antresole może być po kamieniach wspinaczkowych, linie czy siatce. Jest to zawsze dodatkowa atrakcja dla dzieci.

antresola

Gdzie zbudować antresolę?

Wybierając miejsce na antresolę warto wykorzystać powierzchnię nad kuchnią. Kuchnia, która będzie otwarta na salon będzie jasna i przestronna. Antresola nie będzie jej przytłaczała.

Kolejnym miejscem jest pokój dzienny. Antresola w kawalerce to idealne miejsce na wydzielenie kącika wypoczynkowego, który będzie znajdował się na dole. Jest to miejsce, gdzie można postawić fotel oraz stolik kawowy.

Ciekawym pomysłem jest również rzucenie pod antresolę kilku wielkich worków do siedzenia. Będzie to idealne miejsce relaksu. Koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie. Ciemny kącik nie będzie przytulny, lecz przytłaczający. Warto zobaczyć: https://plusoutlet.pl/polecane-dywany-na-balkon/

Konstrukcja antresoli

Antresola w kawalerce może być zbudowana z drewna lub elementów stalowych. Koniecznie trzeba również zadbać o zabezpieczenie barierki. W zależności od stylu, który dominuje w mieszkaniu, można wykorzystać drewnianą barierkę, szybę czy linki, które wyglądają bardzo nowocześnie i delikatnie.

Kolejnym elementem, nad którym trzeba dobrze się zastanowić, są schody. Do niewielkiego wnętrza można wykorzystać schody metalowe. Sprawdzi się również drewniana drabinka. Bardzo interesująco wyglądają „schody kacze” o niesymetrycznych stopniach. Nie jest to jednak rozwiązanie, które sprawdzi się przy małych dzieciach.

W mieszkaniu, w którym znajdują się dzieci idealnym rozwiązaniem będą szerokie schody z barierką. Warto pamiętać, że schody można wykorzystać jako dodatkowe szafki, których zawsze brakuje w małym mieszkaniu.