plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

drewno na meble ogrodowe
Meble

Drewno na meble ogrodowe – wady i zalety

Jeśli chce się móc komfortowo i przyjemnie wypoczywać w ogrodzie, koniecznie trzeba zadbać o to, aby był on wyposażony w odpowiednie meble. O ile wybranie ich pod kątem tego, z czego ma się składać dany zestaw nie jest specjalnie dużym problem dla nikogo, to już jednak określenie materiału, z którego mają być wykonane, stanowi często spory kłopot. Z tego też powodu warto się zastanowić nad tym, czy najpopularniejszy rodzaj mebli ogrodowych, czyli meble drewniane, to na pewno dobry pomysł? Jakie są wady oraz zalety takich mebli?

Zalety drewnianych mebli ogrodowych

Każdy doskonale wie, że drewniane meble ogrodowe wybierane są przede wszystkim z jednego powodu – ich pięknego wyglądu. Nie da się ukryć, że zarówno krzesła, jak i stół ogrodowy, który zrobiony jest z takiego materiału, prezentuje się o wiele lepiej niż modele plastikowe, a nawet ratanowe. Naturalny wygląd drewna, który nie może być pomylony z niczym innym, rewelacyjnie prezentuje się w naturalnym środowisku, jakim jest oczywiście ogród. Pięknie łączy się nie tylko z zielenią trawy i drzew, lecz również z ogrodowymi dekoracjami w postaci różnych ozdobnych kamieni. Sprawia, że ogród prezentuje się pięknie, elegancko, a często nawet prestiżowo.
Z jakiego jeszcze powodu warto wybierać właśnie drewno na meble ogrodowe? Jest to materiał bardzo mocny i trwały. Prezentuje się pod tym względem o niebo lepiej, niż równie popularne meble plastikowe. Co więcej, meble te są stosunkowo ciężkie, więc nie są wrażliwe na porwanie lub choćby przewrócenie przez silny wiatr.

meble ogrodowe

Wady drewnianych mebli ogrodowych

Oczywiście nie można powiedzieć, że meble ogrodowe wykonane z drewna są idealne i wolne od jakichkolwiek wad. Tych jest kilka, a niektóre są bardzo poważne, co może spowodować mocne rozważania nad sensem ich kupowania.
Co zatem można zaliczyć do największych wad takich mebli? Przede wszystkim sporą niedogodnością jest ich bardzo wysoka cena. Meble plastikowe można kupić już za nieco ponad sto złotych za cały zestaw. W przypadku mebli drewnianych za sto złotych może być trudno kupić sam stół.

Innego typu bardzo poważną wadą jest bardzo duża wrażliwość takich mebli na działanie warunków atmosferycznych. Drewno jest wrażliwe nie tylko na silne nasłonecznienie, lecz również na niską oraz wysoką temperaturę, a przede wszystkim na wilgoć. Żeby takie meble nie uległy całkowitemu zniszczeniu, koniecznie trzeba je regularnie konserwować, co nie jest ani przyjemne, ani tym bardziej szybkie. Jest to proces męczący i czasochłonny.

Na koniec warto również zauważyć, że meble wykonane z drewna koniecznie trzeba chować na zimę w domu. Wymusza to konieczność posiadania odpowiedniej ilości miejsca na ich przechowanie, a także oczywiście ich noszenia. Meble te, jak już wcześniej było wspomniane, są dość ciężkie, więc przenoszenie ich na zimę do domu nie będzie łatwą i przyjemną czynnością. Zobacz również: https://plusoutlet.pl/nowoczesne-projekty-domow-letniskowych-jakie-sa/

meble do ogrodu drewniane

Podsumowanie

Jak widać, meble ogrodowe, które wykonane są z drewna, posiadają naprawdę dwie zupełnie inne strony. Po pierwsze jest to coś prestiżowego i naprawdę pięknego, co bardzo mocno wpływa na komfort odpoczywania w ogrodzie. Z drugiej jednak strony meble te są dość kłopotliwe w codziennym używaniu, a także są dość drogie. Wybór nie jest więc łatwy.