plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

filtr do oczyszczacza powietrza
Dom

Jak dbać o filtr do oczyszczacza powietrza?

W ostatnim czasie popularne stało się posiadanie oczyszczaczy powietrza w swoim domu. W powietrzu występuje wiele zanieczyszczeń, kurzu, drobnoustrojów i różnego rodzaju lotnych związków organicznych. Jest to dobra decyzja w szczególności dla alergików. Zanieczyszczone powietrze to koszmar, gdyż oddychanie w nim jest bardzo uciążliwe. Stosowanie takich urządzeń jak oczyszczasz powietrza pozwala na usunięcie wszelkich alergenów. Jednakże jak dbać o filtr do oczyszczacza powietrza? Sprawdź już teraz.

Oczyszczacz powietrza – ważny element w twoim domu

Oczyszczacz powietrza to produkt, który staje się coraz bardziej popularny. W szczególności jest to obowiązkowy produkt w domach alergików. Jeżeli odczuwasz dolegliwości takie jak chroniczny kaszel, katar i trudności z oddychaniem, to oczyszczacz powietrza jest produktem, który powinieneś mieć w swoim mieszkaniu. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych technologiach związanych z dbaniem o nasz komfort oddychania. Wybierając oczyszczacz powietrza warto kierować się między innymi jakością wykonania produktu. Nie należy oszczędzać na tego typu rozwiązaniach, gdyż czystość powietrza jest istotna dla zdrowia. W naszym artykule dowiesz się, jak dbać o wydajność oczyszczacza powietrza.

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Każdy z urządzeń posiada trzy rodzaje filtrów: filtr wstępny, filtr hepa oraz filtr węglowy Wszystkie pełnią bardzo ważną funkcję w ogólnym procesie oczyszczania powietrza. Filtr wstępny zatrzymuje największe zanieczyszczenia, które mogłyby zatkać oczyszczacz powietrza. Filtr hepa oczyszcza powietrze z substancji szkodliwych dla organizmu człowieka. Filtr węglowy pozwala na neutralizację szkodliwych organicznych zanieczyszczeń gazowych, z którymi nie radzą sobie pozostałe filtry. Należy dbać o wszystkie części, aby przepływ powietrza w oczyszczaczu powietrza był płynny.

Dbanie o oczyszczacz powietrza najważniejsze informacje

Jak dbać o filtr do oczyszczacza powietrza? Przede wszystkim warto skupić się na zakupie odpowiednich filtrów. Istnieje wiele rodzajów tych produktów na rynku. Oczyszczacz powietrza to delikatne urządzenie. Jego zaniedbanie i brak konserwacji może doprowadzić do sytuacji, w której korzystanie z oczyszczacza powietrza przyniesie więcej szkody niż pożytku. Ważnym aspektem w dbaniu o oczyszczacz powietrza jest regularna wymiana filtra. Wpływa to przede wszystkim na jakość powietrza i działanie urządzenia. 

Pamiętać należy o tym, że musimy wymienić 2 części: filtr hepa, filtr węglowy. Filtr wstępny nie jest wymienny. Tą część należy czyścić regularnie minimum raz w tygodniu. Jeżeli tego nie zrobimy, oczyszczacz powietrza nie będzie tak wydajny, gdyż jego przepływ powietrza będzie ograniczony. Filtr hepa oraz filtr węglowy to części wymienne. Warto je odkurzyć co 2-4 tygodnie, natomiast wymieniamy filtry co 3-4 miesiące. Pamiętaj o tym, jak dbać o filtr do oczyszczacza powietrza. Utrzymanie tych części w czystości pozwala na odpowiedni przepływ powietrza i utrzymanie jakości powietrza. Wymieniając filtry można zastanowić się nad zamiennikami. Często są one dużo tańsze, a jego wydajność ani jakość nie są gorsze.