plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

Jak praktycznie zaaranżować małą łazienkę
Dom

Jak praktycznie zaaranżować małą łazienkę z prysznicem i pralką?

Aranżacja niewielkiej łazienki, która ma jednocześnie pełnić funkcje domowej pralni, jest nie lada wyzwaniem. Poniższe wskazówki pomogą właścicielom takich wnętrz o niewielkim metrażu urządzić je w sposób nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również funkcjonalny.

Wyposażenie łazienki o niewielkim metrażu – czym należy się kierować podczas jego kompletowania?

Mała łazienka z prysznicem i pralką, która została urządzona w przemyślany sposób, może doskonale pełnić swoją funkcję.

Przy doborze wyposażenia warto stawiać na modele o mniejszych gabarytach. Dotyczy to w szczególności takich elementów jak pralka oraz umywalka. Osoby, które obawiają się, iż drzwiczki klasycznej pralki będą wpływały niekorzystnie na funkcjonalność tego pomieszczenia, mogą postawić na modele otwierane od góry. Doskonałym wyborem, jeśli chodzi o umywalki, będą natomiast zajmujące niewiele miejsca modele narożne, a także podwieszane.

Zwolennicy szybkich kąpieli chętnie stawiają na prysznice bez brodzika, które stanowią sporą oszczędność miejsca. Wiele osób ceni sobie komfort ich użytkowania oraz możliwość ich zastosowania w pomieszczeniu o niestandardowych wymiarach. Osoby preferujące długie kąpiele mogą natomiast postawić na mniejsze modele o wąskich brzegach. Przed ich montażem warto dokonać pomiarów i sprawdzić, czy po ich umieszczeniu pozostanie wystarczająco miejsca na wejście i wyjście z kąpieli.

Osoby pragnące skompletować wyposażenie małej łazienki z pewnością będą zainteresowane ofertą sklepu arenalazienek.pl, która umożliwia zakup jakościowych, a zarazem dopasowanych do indywidualnych potrzeb konsumenta modeli.

Mała łazienka z prysznicem i pralką – w jaki sposób można ją optycznie powiększyć?

Zastosowanie kilku prostych trików może sprawić, że mała łazienka będzie wydawała się przestronniejsza, co wpłynie korzystnie na komfort jej użytkowania.

Efekt przestronności można uzyskać poprzez m.in.

  • zamontowanie dużego lustra nad umywalką,

  • przemyślany wybór elementu, jakim jest armatura łazienkowa, powinna być ona przede wszystkim proporcjonalna oraz wytrzymała, a zarazem kolorystyką i wzornictwem dopasowana do designu wnętrza,

  • zastosowanie jasnych, drobnych, połyskujących płytek w stonowanym kolorze, doskonałym i popularnym wyborem jest biel,

  •  zrezygnowanie z nadmiaru dodatków, dzięki czemu przestrzeń będzie wydawała się przestronniejsza, a zarazem uporządkowana,

  • zamontowanie licznych schowków, w których wnętrzu będzie można przechowywać wszystkie najpotrzebniejsze kosmetyki i akcesoria.