plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

kolorowe dodatki do kuchni
Dom

Jak wybrać kolorowe dodatki do kuchni?

Remont kuchni to duże wyzwanie logistyczne i finansowe. Bardzo często decydujemy się na uniwersalne rozwiązanie, które będą elegancko wyglądały przez wiele lat. Białe, szare czy czarne kuchnie dominują w naszych mieszkaniach. Jak wprowadzić kolor, który rozjaśnić i rozweselić kuchnię?

kuchnia dodatki

Dodatki, ale jakie?

Nie zależnie od stylu, a jakim jest urządzone mieszkanie kolorowe dodatki do kuchni są niezbędne. Warto skoncentrować się nie tylko na elementach dekoracyjnych, ale przede wszystkim na funkcjonalnych akcesoriach.

Kolorowe dodatki do kuchni można wprowadzić w postaci mebli. Barwne krzesło, lampa czy lodówka to bardzo mocny akcent. Można również zdecydować się na elementy, które łatwiej wymienić.

Kolorowe doniczki na zioła, garnki, kubeczki czy serwis obiadowy również wprowadzą ciekawe urozmaicenie do kuchni. Można również skoncentrować się na takich elementach jak czajnik, chlebak czy mikser. Kolorowy ekspres do kawy również będzie intrygujący.

Wykorzystując kolorowe dodatki do kuchni nie należy przesadzać. Warto pamiętać, że w małym pomieszczeniu korzystniej jest ograniczyć ilość kolorowych elementów. Większa kuchnia daje większe możliwości.

dodatki do kuchni

Jak wybrać kolor dodatków?

Właściciele białej kuchni mają największe możliwości. Wybierając kolorowe dodatki do kuchni wystarczy kierować się wyłącznie własnymi preferencjami. Osoby, które cenią sobie odważne rozwiązania mogą wybrać dodatki w kolorze czarnym lub czerwonym. Są to mocne, bardzo charakterystyczne barwy, które sprawią, że kuchnia będzie wyglądała wyjątkowo.

Osoby, które cenią sobie bardziej stonowaną kolorystykę powinny skupić się na kolorach takich, jak mięta, amarant czy delikatne brązy.

Do czarnej lub szarej kuchni warto wybrać dodatki, które ożywią wnętrze. Białe akcesoria sprawdzą się idealnie. W czarnej kuchni ciekawie będą wyglądały dodatki biało-czarne. Krata, paski czy figury geometryczne w tych kolorach na serwisie obiadowym i kubkach będą wyglądały nowocześnie i intrygująco.

Wybierając kolorowe dodatki do kuchni szarej warto postawić na żółty, zielony czy błękit. Granat również jest bardzo ciekawy. Butelkowa zieleń jest niezwykle elegancka.

Bardzo często kuchnie są w kolorze naturalnego drewna. Brązy królują we wnętrzach rustykalnych oraz klasycznych. W brązowej kuchni najlepiej sprawdzi się wyposażenie w kolorze czerwonym, białym, zielonym, błękitnym oraz żółtym.

Wybierając kolorowe dodatki do kuchni warto pamiętać, że zbyt duża ilość kolorów nie jest elegancka. Warto postawić na delikatne akcenty, które jedynie podkreślą kolor kuchni. Za duża różnorodność kolorystyczna może okazać się kiczowata.