plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

Maty grzejne
Dom

Maty grzejne na miarę XXI wieku

Maty grzejne stanowią korzystne rozwiązanie grzewcze w nowoczesnych i tradycyjnie urządzonych domach. W ramach ciekawostki warto znać informację, że elektryczne ogrzewanie podłogowe jest bardzo efektowne, niedymiące i nie emituje ono żadnych szkodliwych gazów do atmosfery. Ponadto, pozwala ono na obniżenie temperatury powietrza mniej więcej o 1-2 stopnie Celsjusza, nie powodując żadnego pogorszenia komfortu cieplnego. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że ten system grzewczy jest niewidoczny, gdyż montowany jest on tuż pod podłogą. Jest to bardzo ważne, że nie zajmuje on miejsca w pomieszczeniu, dzięki temu każdą przestrzeń można dowolnie zaaranżować, nie martwiąc się o rozłożenie mat.

Maty do ogrzewania podłogowego o różnej mocy grzewczej

Maty grzejne sprawdzą się w każdym domu i mieszkaniu. Charakteryzuje je wysoka trwałość oraz niezawodność, co stanowi niewątpliwy atut. Na wyposażeniu tego systemu znajduje się profesjonalnie dobrany termostat z czujnikiem podłogowym. Dzięki niemu można ustawić optymalną, stałą temperaturę. Jeśli chodzi o techniczne kwestie, elektryczne ogrzewanie w postaci mat grzejnych może być układane bezpośrednio na starych podłogach bądź pod nowoczesnymi posadzkami. Tego typu system grzewczy współpracuje z terakotą, parkietem jak i również wykładziną dywanową. Warto pamiętać o tym, że maty grzejne mogą być montowane w każdym pomieszczeniu, również w kuchni, jadalni czy też łazience. W zależności od metrażu pomieszczenia oraz zastosowanej posadzki można zdecydować się na inną moc grzewczą.

Czym charakteryzują się profesjonalne maty grzejne?

Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet, przede wszystkim efektownie ociepla ono dom w sposób szybki i niewidoczny gołym okiem. W pomieszczeniach z systemem podłogowym nie trzeba posiadać kaloryferów, chyba że jest to dodatkowe źródło grzewcze. Z całą pewnością jedną z zalet tego rozwiązania jest łatwość montażu, niezawodność i trwałość materiałów, z jakich wyprodukowane są maty. Z pomocą mat grzejnych można docieplić pomieszczenia, w których jest bardzo zimno w okresie jesiennym oraz zimowym. Warto pamiętać również o tym, że w matach grzejnych stosowany jest wysokojakościowy i wydajny klej, dzięki któremu można dokładnie przytwierdzić poszczególne elementy do podłogi. Maty przydają się w różnego rodzaju pomieszczeniach i budynkach, między innymi w starych kamieniach, w których zimne mury nie oddają ciepła w sposób efektywny. Ten system grzewczy obecnie ma wielu zwolenników, gdyż jest to wygodna i komfortowa opcja.