plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

Stół w salonie
Dom

Stół w salonie – dekoracje i dodatki

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. To w nim wypoczywamy po ciężkim dniu pracy, ale również spotykamy się z rodziną czy znajomymi. We wnętrzu tym nierzadko organizujemy również różnego rodzaju imprezy – wówczas najważniejszym jego elementem staje się stół. Dekoracja tego mebla ma duży wpływ na wygląd całego wnętrza. Dlatego warto zadbać o jego wygląd nie tylko od święta, ale również na co dzień, by celebrować posiłki z bliskimi w estetycznej i przyjemnej atmosferze. Jak zaaranżować stół w salonie? Przedstawiamy modne dodatki i dekoracje.

Jak zaaranżować stół w salonie?

Aranżując stół w salonie, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę poszczególnych elementów, które zamierzamy wykorzystać, ale również ich funkcjonalność. Jest to szczególnie istotne, by były one praktyczne i nie przeszkadzały w konsumpcji posiłków. Dekoracja stołu powinna być dopasowana również do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Najlepiej jeżeli uzupełnia styl, w jakim jest ono zaaranżowane. Wśród podstawowych elementów, które warto umieścić na stole, wymienia się przede wszystkim obrus, bieżnik i podkładki. Tekstylia te nie tylko zdobią przestrzeń jadalnianą w salonie, ale również stanowią funkcjonalną ochronę tego mebla. W zależności od wielkości stołu możemy umieścić na nim również świeczniki czy wazony ze świeżymi lub sztucznymi kwiatami, a także dodatki takie jak serwetnik.

Jakie tekstylia wybrać na stół w salonie?

Chociaż w obecnych aranżacjach stołów znajdziemy inspiracje, w których nie zostały wykorzystane elementy takie jak obrus czy bieżnik, a jedynie na przykład podkładki pod talerz, to jednak wielu osobom trudno jest wyobrazić sobie dekorowanie takiej przestrzeni bez doboru odpowiednich tekstyliów. W nowoczesnych wnętrzach bardzo często stół zdobią jedynie proste bieżniki, serwetniki czy podkładki utrzymane na przykład w kolorze czerni, szarości, ale także bieli lub beżu. W klasycznych pomieszczeniach z kolei dominują obrusy, nierzadko utrzymane w różnych odcieniach bieli, a także zdobione koronkami czy haftami. Takie modele pięknie będą prezentowały się również w salonie zaaranżowanym w prowansalskim czy rustykalnym stylu. W eleganckich bogato zdobionych wnętrzach na przykład w klimacie glamour z kolei możemy postawić na obrus ze złotą lub srebrną nicią.

Jakie dodatki na stół w salonie?

Bez wątpienia elementy takie jak obrus, bieżnik czy podkładki, stanowią podstawę dekoracji stołu w salonie. Pozostałe dodatki, które zamierzamy umieścić w tej przestrzeni, powinny być uzależnione od wielkości stołu, a także stylu, w jakim zaaranżowaliśmy wnętrze i okazji, na jaką zamierzamy udekorować tę powierzchnię. Stoły bardzo często zdobią różnego rodzaju rośliny – od sezonowych kwiatów ciętych umieszczonych w pięknych wazonach, przez wersje doniczkowe, aż po proste gałęzie stosowane zwłaszcza w industrialnym i minimalistycznym stylu. Dekorując stół, można wykorzystać również różnego rodzaju porcelane naczynia czy ceramikę, a także świeczniki i inne gadżety, takie jak na przykład małe latarenki czy figurki.

Artykuł sponsorowany