plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

pomysł na firanki do salonu
Dom

Pomysł na firanki do salonu – jakie wybrać?

Wiele osób stoi przed problemem wyboru firanek do salonu. Dotyka to nie tylko osób, które dopiero co zakupiły mieszkanie lub wybudowały dom ale częściej nawet ludzi, którzy chcą odświeżyć swoje wnętrze. Pomysł na firanki do salonu – zobacz ciekawe propozycje.

Do czego zależny jest wybór firanek?

Firanki powinny pasować nie tylko kolorystycznie do wnętrza salonu ale też powinny być dobrane zależnie do rozmieszczenia pomieszczeń. Równie ważne jest też położenie okien w salonie oraz ich wielkość. Ważnym jest również fakt tego jaki to typ domu. Czy będzie to nowo wybudowany dom energooszczędny o prostej nowoczesnej bryle czy np. dom sprzed lat 20. W nowoczesnych domach spotkać można przede wszystkim ogromne i przestronne pomieszczenia, ściany są przeszklone. Warto więc jest pomyśleć o odpowiedniej aranżacji firanek do salonu.

Polecamy: https://plusoutlet.pl/nowoczesne-ozdoby-do-dekoracji-salonu/

firanki do salonu

Jakie firany wybrać i czym się kierować?

Aby zasłony i firany do salonu pozwoliły nadać wnętrzu niepowtarzalny klimat oraz podkreślały jego charakter. Należy trzymać się kilku prostych zasad. Warto więc przed wyborem osłony lub firanki naszych okien pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Na początku należy zastanowić się w jakim celu okno będzie osłaniane i jakie mamy oczekiwania od kupionych przez nas firan lub zasłon. Należy też pomyśleć nad tym jak w ogóle ma być zaaranżowany salon z firankami. Trzymając się kilku porad bez problemu będzie można wybrać firany ładne oraz takie, które spełnią powierzone im funkcje.

Zobacz także: https://plusoutlet.pl/designerskie-fotele-dla-twojego-wnetrza/

Funkcjonalny pomysł na firanki do salonu

Podstawowym kryterium przy wyborze zasłon i firanek do salonu jest ich funkcjonalność. Należy więc odpowiedzieć sobie na pytanie. Po co i jakie zadania na spełniać wybrana osłona okienna? Jeśli chcemy tylko schować się przed wzrokiem ludzkim oraz promieniami słońca w rozgrzane letnie dni to wystarczy zakupić odpowiednie zasłony.
Dzięki dobrze wybranym zasłonom będzie można skutecznie zminimalizować ilość docierających do pomieszczenia promieni słońca. Jeśli zależy nad tym aby łatwo można było zasłony lub firanki często odsłaniać jak i zasłaniać to warto wziąć pod uwagę to żeby nie były one zbyt długie. Stosuje sie standard 1,5cm od podłogi.

Gdy jednak chcemy zaaranżować pomieszczenie tak aby było rozjaśnione to musimy w tym celu dobrać firanki. Firanki powieszone w oknie to również wystrój salonu ale przede wszystkim nada efekt rozświetlenia przestrzeni. Białe i ogromne firanki sprawią się pomieszczenie będzie jaśniejsze a salon się powiększy. Jest to również bardzo ważne wtedy gdy okna pomieszczenia znajdują się na północy. Wtedy ważne jest aby jak najwięcej światła dochodziło do pomieszczenia.

firanki w salonie

Pomysł na firanki do salonu

Podczas wyboru firanek i zasłonek jest równie ważne to jak i w jaki sposób dopasujemy je do wyglądu pomieszczenia. Jest to niezwykle ważne z tego powodu gdyż osłona okna nieodpowiednio dobrana w małym jak i większym pomieszczeniu może przynieść niepożądany efekt w aranżacji. Na przykład nie można dobierać ciężkich zasłonek, to samo tyczy się firanek niezwykle wzorzystych, które wiszą aż do ziemi. Szczególnie źle to wygląda wtedy gdy robimy to w niewielkim salonie i tracimy w ten sposób potrzebne miejsce.

Warto zobaczyć: https://plusoutlet.pl/jakie-sa-obecnie-wymiary-okien-standardowych/

Firany to bezapelacyjnie jedna z najlepszych dekoracji wnętrza. Można dzięki nim wnieść aranżacje salonu na wyższy poziom. Warto pamiętać aby wielkość oraz rodzaj osłony okna dopasowywany był nie tyle co do wielkości salonu ale tez do stopnia nasłonecznienia. Na ogólny wygląd pomieszczenia mają ogromny wpływ również to z czego wykonane są firany i zasłony. Firanki mogą również więc ogromne znaczenie w zmianie poszczególnych aspektów np. mogą one rozświetlić lub przyciemnić a nawet zmniejszyć i powiększyć pomieszczenie.