plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

łazienka w drewnianym domu
Dom

Jak zrobić praktyczną i elegancką łazienkę w drewnianym domu?

Domy drewniane już dawno zdobyły serca inwestorów. Z roku na rok widzimy coraz więcej domów drewnianych, nie tylko letniskowych, ale również całorocznych. Jak wykończyć łazienkę w drewnianym domu?

Hydroizolacja – co trzeba wiedzieć?

Łazienka w drewnianym domu to miejsce, o które trzeba zadbać, by nie rozwijały się w niej grzyby oraz pleśń.

Domy drewniane budowane są w różnych technologiach. Domy w konstrukcji szkieletowej w częściach mokrych najczęściej wykończone są płytami kartonowo-gipsowymi. Wybierać należy płyty zielone, które są wodoodporne.

Powierzchnie z płyt należy dodatkowo zabezpieczyć. Najczęściej wybierane są wodoszczelne zaprawy cementowe lub płynna folia elastyczna.

Domy z bali zabezpiecza się inaczej. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że bale użyte do budowy domu już są zabezpieczone przed wilgocią. Dodatkowo mają zdolność wchłaniania wilgoci, która następnie odprowadzana jest na zewnątrz. Dom, który jest izolowany za pomocą naturalnych włókien drzewnych wzmacnia zdolność oddychania ścian. Dodatkowym zabezpieczeniem łazienki będzie pomalowanie jej olejem do drewna. Zobacz również: https://plusoutlet.pl/pomysly-na-mala-lazienke-z-kabina-prysznicowa/

łazienka w drewnie

Jak zaaranżować łazienkę?

Łazienka w drewnianym domu wcale nie musi być zaaranżowana wyłącznie w drewnie. Warto również wykorzystać inne materiały, które ożywią przestrzeń.

Osoby, które cenią sobie jasne wnętrza mogą zdecydować się na połączenie elementów drewnianych z jasną glazurą oraz terakotą. Białe elementy sprawią, że łazienka będzie jasna i radosna. Jest to aranżacja idealna do łazienki, która nie jest duża.

Białe kafelki na podłodze powiększą optycznie przestrzeń. Umieszczając je pod natryskiem oraz w pobliżu wanny ułatwimy sobie sprzątanie. Warto również rozjaśnić białym kolorem chociaż jedną ścianę.

drewniana łazienka

Łazienka w drewnianym domu z czarnymi elementami wykończeniowymi wygląda niezwykle ekskluzywnie. Czarna ściana, szafki pod umywalkę oraz sanitariaty będą wyglądały interesująco. Trzeba jednak pamiętać, że czarny kolor bywa trudny do utrzymania w czystości. Krople wody na sanitariatach nie wyglądają elegancko. Jest to wystrój dla osób, które są gotowe poświęcić dużo czasu na sprzątanie.

Zobacz więcej: https://www.greengallery.pl/jak-prac-reczniki/

Kolejnym kolorem, który będzie elegancko komponował się z łazienką w domu z drewna jest szarość. Jest to kolor, który jest modny już od kilku lat. Szare łazienki są eleganckie i stonowane. W połączeniu z jasnym drewnem wyglądają bardzo gustownie.

Wykorzystując kolorowe ręczniki, dywanik czy pojemniki na mydło i szczoteczki do zębów można rozjaśnić i rozweselić szarą łazienkę. Zielony, fioletowy, czerwony czy pomarańczowy kolor będą wpisywały się w stylistykę wnętrza.