plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

mała łazienka z kabiną prysznicową
Remont

Pomysły na małą łazienkę z kabiną prysznicową

Nie wszystkie osoby mogą cieszyć się dużą łazienką, w której bez problemu pomieści się wanna, duża umywalka i jeszcze zostaje wiele miejsca na szafki czy urządzenia. Dlatego osobom posiadającym małe łazienki architekci proponują kabiny prysznicowe.

łazienka z prysznicem

Jak wybrać odpowiednią kabinę prysznicową do małej łazienki?

Kabiny prysznicowe mają swoją standardową wielkość 80 cm x 80 cm, jednak obecnie na rynku możemy znaleźć mniejsze modele. Warto jest pomyśleć o zakupie kabiny prysznicowej bez brodzika, dzięki temu nasza łazienka będzie miała nowoczesny wygląd. Musimy pamiętać, że tego typu rozwiązanie jest także idealne dla dzieci, jak również dla osób posiadających problemy ruchowe. Małe łazienki zazwyczaj posiadają osoby mieszkające w blokach, oprócz tego, że w takich łazienkach jest mało przestrzeni dodatkowo czasami są nieustawne. W takim wypadku z pomocą przychodzą nam kabiny z drzwiami otwieranymi do środka albo składanymi takie rozwiązanie pozwoli wykorzystać przestrzeń w przypadku gdy chcemy taką kabinę ustawić między np. umywalką a szafką czy toaletą. Ostatnią istotną rzeczą jest to, aby starać się wybrać kabinę, która nie posiada ram i profili. Brak tych dwóch rzeczy pozwoli uzyskać nam więcej subtelności i sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się większe. Warto zobaczyć: https://plusoutlet.pl/jak-zrobic-praktyczna-i-elegancka-lazienke-w-drewnianym-domu/

mała łazienka

Jak odpowiednio zaaranżować małą łazienkę?

Mała łazienka z kabiną prysznicową również może być funkcjonalna, jednak pamiętajmy by przed zakupem np. szafek dokładnie wszystko pomierzyć. Wybierając kafelki pamiętajmy, że biały kolor dodatkowo optycznie powiększy naszą łazienkę. Ważną rolę odgrywa także odpowiednie oświetlenie, ciepła barwa światła bardzo dobrze sprawdzi się przy oświetleniu lustra. Jeśli mamy taką możliwość warto jest zabudować pralkę w szafce a pustą i wąską lukę w ścianie możemy ozdobić szklanymi półkami. Szafki narożne są także idealnym pomysłem w przypadku mniejszej łazienki, można bez trudu zamontować je na ścianie co sprawi, że zwiększy nam się miejsce na podłodze. Jeżeli dodatkowo mamy w łazience wc najlepiej, aby było one podtynkowe wtedy zajmie niewiele miejsca i ładnie będzie współgrać z całością. W przypadku, gdy chcemy odgrodzić toaletę od reszty łazienki możemy zamontować ozdobną zasłonę, która oprócz zasłonięcia toalety dodatkowo ozdobi naszą łazienkę. Jeżeli chcemy mieć więcej miejsca na przechowywanie rzeczy powinniśmy wybrać umywalkę z szafką. Taka umywalka powinna być na tyle duża, aby móc swobodnie umyć twarz bez rozchlapywania wody na boki. W przypadku gdy mamy trochę miejsca obok umywalki możemy wykorzystać go robiąc np. marmurowy blat na którym również pomieścimy różne akcesoria takie jak np. dozownik na mydło w płynie czy pojemnik na szczotki do zębów. Jeśli nie mamy miejsca na ścianie, by zamontować haczyki do wieszania ręczników spokojnie możemy zamontować je na drzwiach do łazienki. Dobrym rozwiązaniem jest również wieszak ścienny, na którym można powiesić kilka ręczników na raz.

Aranżacja łazienki to nie lada wyzwanie, więc jeśli nie do końca potrafimy sobie z tym poradzić, musimy zdać się na profesjonalistów.