plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

oświetlenie małej łazienki
Remont

Oświetlenie małej łazienki – strefa relaksu w małym mieszkaniu

Królujące obecnie warunki mieszkaniowe wymagają od projektantów wnętrz niezwykłej wręcz elastyczności i kreatywności na najwyższym poziomie. Powszechne małe lokale w blokach, pomieszczenia w domkach czy starych kamienicach stawiają przed ekipą designerów zadania, którym nie jest łatwo sprostać. Na szczęście, jak mówią, potrzeba matką wynalazków, więc i na taki wariant znalazł się sposób. Jak się okazuje nawet nie jeden. Podstawą jak zawsze jest bogata wyobraźnia współgrająca ze znajomością funkcji pełnionych przez poszczególne elementy wystroju. Jednym z takich elementów jest dopasowanie odpowiedniego oświetlenia do konkretnej przestrzeni.

Co ma światło do gadania?

Mogłoby się wydawać, że kwestia oświetlenia to najmniejszy problem, z którym przyjdzie nam się zmierzyć. Jednak, gdy pomyślimy o wszystkich tych przytulnych miejscach, w których zdarza nam się bywać i miło spędzać czas, szybko odkryjemy, jak istotnym elementem nastrojotwórczym jest właśnie zainstalowane w tych miejscach oświetlenie. I chociaż wydawać by się mogło, że najistotniejsze jest to, w jakim kształcie żyrandol rozświetli interesującą nas przestrzeń, pogląd ten można z łatwością zweryfikować. Nic bowiem nie ma takiego znaczenia jak moc i barwa światła, która towarzyszy nam w danej sytuacji.

łazienka

Lampka lampce nie równa

Jeśli nadal nie jesteś przekonany co do ciężaru, jaki spoczywa na zamontowanej w różnych pomieszczeniach instalacji świetlnej, zastanów się, jak wpływa na Ciebie i Twoje samopoczucie spływające z sufitu silne światło lampy jarzeniowej w miejscu pracy, a jak subtelny, ciepły blask nocnej lampki włączanej wieczorami, połączony z dźwiękami ulubionej płyty. Na pewno w pierwszym przypadku jesteś bardziej zdeterminowany do działania i, co za tym idzie, szybciej odczuwasz zmęczenie i rozdrażnienie. Drugi scenariusz służy wyciszeniu i relaksowi. Taki efekt możesz osiągnąć nie tylko w sypialni czy przy pubowym stoliku. Dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom niezwykły nastrój z łatwością wprowadzisz także do swojego mieszkania, nie tylko do sypialni, ale także do swojej małej łazienki. Możesz być pewien, że w połączeniu z odpowiednią barwą światła, jej niewielkie rozmiary mogą w mgnieniu oka przerodzić się z wady w zaletę. Zobacz również: https://plusoutlet.pl/mozaika-w-lazience-najciekawsze-pomysly/

mała łazienka

Oświetlenie małej łazienki

Wraz z pojawieniem się oświetlenia ledowego, przed architektami wnętrz pojawiły się nowe możliwości. Dzięki różnorodności światełek, dostępnych w różnych kolorach, kształtach i wielkościach, możesz stworzyć w swojej małej łazience prawdziwą świątynię relaksu, która zaspokoi nie tylko potrzeby Twojego ciała, ale także ukoi pragnienia duszy. Montując na przykład taśmy ledowe, możesz podświetlić półki, na których poustawiasz finezyjne flakony i inne ciekawe dodatki, takie jak muszelki, kolorowe kamyki, drobne roślinki. Możesz zamontować oświetlenie złożone z kilku lampek nad wanną lub kabiną prysznicową. Montując listwy po bokach lustra otrzymasz efekt rodem z teatralnej garderoby. Co więcej, możesz pobawić się w łączenie barw. Zależnie od nastroju możesz zapewnić sobie zmysłowe chwile relaksu w bardziej lub mniej oświetlonej przestrzeni. Możliwości są niezliczone i jedyne, co może je ograniczać, to Twoja wyobraźnia.