plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

malowanie mebli kuchennych
Remont

Malowanie mebli kuchennych – czy to dobry pomysł?

Mnóstwo osób z czasem ma dość swoich starych, nieefektownych już mebli kuchennych. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy trzeba je od razu wymienić na nowszy model, czy są rozwiązania, które pozwolą klientom zyskać nową kuchnię bez inwestowania dużych pieniędzy? Jak się okazuje, jest jeden sposób, z którego chętnie korzysta coraz więcej ludzi. Jaki? Odpowiedź poniżej. Malowanie mebli kuchennych – zobacz jak je odnowić.

Jak szybko odnowić swoje meble kuchenne?

Malowanie mebli kuchennych jest świetnym rozwiązaniem, by szybko odnowić swoje stare, nieefektowne i porysowane już szafki. Nie od dziś bowiem wiadomo, że moda wnętrzarska niezwykle szybko się zmienia i co rusz projektanci mebli oferują klientom nowe wzory i kolory, które kuszą do zakupu. Zakup nowych mebli kuchennych jest jednak sporą inwestycją, na którą nie każdy może sobie pozwolić, dlatego też warto korzystać z rozwiązań, dzięki którym można zyskać nowy wygląd kuchni tanim kosztem.

Polecamy: https://plusoutlet.pl/nowoczesne-rozwiazania-w-naszej-kuchni/

malowanie mebli

Malowanie mebli kuchennych

Długie, zimowe wieczory zbliżają się nieuchronnie, więc jest to dobry czas na to, by zaplanować zmianę swoich wnętrz. Nie trzeba zatrudniać do tego fachowców, ani wydawać fortuny na materiały. Wystarcz wyposażyć się w dobrą farbę do mebli, odpowiednie pędzelki i kilka rodzajów folii malarskiej. Już po kilku godzinach będzie można zobaczyć efekt swojej pracy, gdyż taka zmiana nie wymaga zbyt wiele czasu. Malowanie mebli kuchennych może odbywać się na różne sposoby. Klienci często decydują się tylko na malowanie frontów, gdyż boków szafek i tak nie widać lub one są w bardzo dobrym stanie.

Trzeba jednak pamiętać, by wybrać takie farby, które będą odpowiednie do tego, by malować nimi szafki kuchenne. Klienci muszą wiedzieć bowiem, iż to pomieszczenie jest dość wymagające, gdyż panują w nim dość specyficzne warunki – często jest wilgotno, unosi się para, a niekiedy nawet i występuje w nim wysoka temperatura. Farba więc powinna być odporna na te wszystkie czynniki. Do tego musi być bezpieczna dla domowników, gdyż jak wiadomo, w kuchni spędzają oni najwięcej czasu.

Warto zobaczyć: https://plusoutlet.pl/jak-wybrac-kolorowe-dodatki-do-kuchni/

Malowanie mebli kuchennych – na jaki kolor pomalować meble?

Aktualnie na topie są klasyczne meble, choć i zdarzają się osoby, które lubią eksperymentować z odcieniami. Najczęściej jednak prym w kuchni wiodą białe meble, do których można dodać rozmaite, kolorowe elementy ozdobne. Jeżeli jednak posiada się już ciemne meble, dość trudne może być pokrycie ich białą farbą. W tym przypadku poleca się klientom wybranie eleganckiego grantu lub ponadczasowego brązy, czy efektownej czerni. Te kolory dobrze prezentują się w kuchni, więc klienci nie będą narzekać, iż ich meble wyglądają staro i niemodnie. Niezależnie od tego, jaka moda meblowa króluje w danym sezonie mocne, klasyczne kolory dopasują się do każdego stylu. Można je spokojnie łączyć ze stylem rustykalnym, skandynawskim, nowoczesnym czy klasycznym.

Zobacz także: https://plusoutlet.pl/jak-zaaranzowac-mieszkanie-w-bieli/

malowanie mebli farba

Czy wszystkie meble można pomalować farbą?

Z niektórymi meblami klienci mogą sami sobie nie poradzić. Zdarzają się bowiem szafki kuchenne, które wykonane są w niestandardowy sposób, że pomalowanie ich farbą może być dość kłopotliwe. W takim przypadku warto oddać meble fachowcom. W Polsce istnieje bowiem wiele firm, które profesjonalnie zajmują się odnawianiem starych mebli lub nawet i lokalny stolarz może się podjąć pomalowaniem szafek kuchennych dla klienta. Wówczas odbywa się to przy pomocy specjalnych preparatów i sprzętów. Doskonale pokryte są szafki kuchenne, które malowane są proszkowo. Wówczas farba wygląda na nich perfekcyjnie i co najważniejsze, utrzymuje się na nich bardzo długo. Nie ma mowy o żadnych odpryskach, zarysowaniach i uszkodzeniach, gdyż meble prezentują się tak, jak ze sklepu. Malowanie proszkowe cieszy się ogromną popularnością, więc terminy oczekiwań są dość długie.

Jak widać z powyższego, warto skorzystać z takich nowoczesnych metod odnawiania mebli, gdyż dzięki nim nie trzeba wyrzucać na śmietnik swoich dobrych jeszcze mebli kuchennych. Za sprawą dobrej farby uzyska się bowiem nową kuchnię w zaledwie kilka godzin bez wydawania wielkich pieniędzy.