plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

jak oddzielić salon od przedpokoju
Remont

Sposoby na oddzielenie salonu od przedpokoju

Nie da się ukryć, że przedpokój jest wizytówką naszego mieszkania. Jest to pierwsze pomieszczenie, które widzi gość po wejściu do lokalu, wobec tego należy zadbać, by był on nie tylko praktyczny, lecz także wyglądał efektownie. W niektórych wnętrzach niezbędne jest wyróżnienie poszczególnych obszarów. Warto zatem dowiedzieć się, jak oddzielić salon od przedpokoju.

Przedpokój w małych wnętrzach

Optymalnym rozwiązaniem w małych wnętrzach jest przedpokój otwarty na salon. Aranżacja taka pozwala bowiem na optyczne powiększenie przestrzeni i dodanie salonowi kilku metrów kwadratowych. Wobec tego warto pozbyć się wszystkich ścianek i drzwi oddzielających oba obszary. Jest to rozwiązanie nie tylko reprezentacyjne, lecz także bardzo praktyczne, bowiem w niedużych mieszkaniach zazwyczaj nie ma możliwości funkcjonalnego wykorzystania przestrzeni zamkniętego przedpokoju, Najczęściej znajduje się tam szafa na odzież wierzchnią i szafka na obuwie, co sprawia, że przedpokój optycznie jeszcze bardziej zmniejsza swoją powierzchnię. Wobec tego dobrym rozwiązaniem jest przedpokój salonowy, którego dodatkowym atutem jest efekt wizualny, bowiem w takiej konwencji nawet najmniejszy przedpokój nabiera zupełnie innego charakteru i wyrazu.

przedpokój

Przedpokój w większym mieszkaniu

W większych przestrzeniach nie ma praktycznej potrzeby łączenia salonu z korytarzem. Każde pomieszczenie jest zazwyczaj na tyle duże, że nie jest konieczne ich optyczne powiększanie. Wobec tego łączenie przedpokoju z salonem jest zabiegiem jedynie stylistycznym, Pamiętać jednak należy, że aranżacja przedpokoju powinna wizualnie łączyć się z całą strefą dzienną. Wobec tego, przy urządzaniu przedpokoju należy zadbać nie tylko o drzwi, ściany i podłogi. lecz także o detale, takie jak lustra czy komody, które muszą pasować do całości.

Sposoby na oddzielenie salonu od przedpokoju

Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na oddzielenie salonu od przedpokoju, istnieje na to kilka nieskomplikowanych sposobów. Pierwszy z nich to ażurowa ścianka działowa. Jest to elegancki panel z otworami o różnorodnych wzorach i rozmiarach, który nie tylko oddziela poszczególne obszary, lecz jest także elementem dekoracyjnym.
Drugi niezawodny sposób to zróżnicowane kolory ścian. Poszczególne obszary można podzielić za pomocą różnych kolorów ścian. Zabieg taki jest nie tylko praktyczny i prosty w wykonaniu, lecz także bardzo ciekawy pod względem wizualnym.

przedpokój wystrój

Kolejne rozwiązanie to odpowiednio ustawione meble. Niekiedy lokalizacja mebli i ich właściwe ustawienie wystarczają do tego, by oddzielić poszczególne obszary.
Ponadto bardzo popularnym sposobem są ostatnio zróżnicowane poziomy podłogi. Często stosuje się rozwiązanie, w którym przedpokój znajduje się nieco wyżej niż salon i jest to wyraźnie widoczne.
Ciekawym zabiegiem jest również wahadłowa ściana, która wygląda jak drzwi. Element ten dodaje pomieszczeniu nie tylko ciekawego stylu, lecz także niezbędną prywatność.

Sposobów na oddzielenie poszczególnych powierzchni jest wiele. Bardzo często zmieniają się trendy i pojawiają się nowe rozwiązania, wobec czego wybór konwencji należy wyłącznie do nas. Pamiętać jednak należy, że na aranżację przedpokoju należy zwracać szczególną uwagę, bowiem pomieszczenie to będąc preludium całej strefy dziennej zapowiada to, co znajduje się w środku.