plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

kuchnia z oknem narożnym
Dom

Kuchnia z oknem narożnym – jak ją urządzić?

Coraz więcej projektowanych domów, tworzonych jest z kuchnią, w której okna stykają się na w rogu. Są to tak zwane kuchnie z oknem narożnym. Coraz częściej wybiera się to rozwiązanie do wielu kuchni. Samo umiejscowienie okna na rogu jest już popularne, gorzej niestety jest umeblowaniem takie przestrzeni, które dla wielu może nastręczać trudności. Nie jest to niczym uzasadnione, ponieważ tego typu aranżacja nie musi się różnić od standardowego projektu kuchni.

Jak powinna wyglądać kuchnia z oknem narożnym?

W internecie znaleźć można wiele już stworzonych projektów, które eksperci oceniali raz lepiej raz gorzej. Tym razem zaprezentowane będzie rozwiązanie funkcjonalne, estetyczne oraz bardzo stylowe.

Należy więc zacząć od uwzględnienia trójkąta roboczego w kuchni. W przypadku gdy naprawdę zastanawiasz się, w co włożyć ręce i od czego zacząć meblowanie musisz zacząć od stworzenia zasady trójkąta roboczego. W większości kuchni gdzie okna są na prostopadłych ścianach bez stykania się lub na ścianach równoległych takiego problemu nie. Zwykłe projekty kuchni biorą pod uwagę zasadę trójkąta, która zaleca tworzyć wierzchołki od zlewozmywaka, kolejnym jest lodówka a trzecim wierzchołkiem w takim układzie jest kuchenka. Więc boki tego trójkąta to po prostu ścieżki, którymi mogą poruszać się mieszkańcy domu.

Polecamy: https://plusoutlet.pl/nowoczesne-rozwiazania-w-naszej-kuchni/

Domownicy chodzą nimi podczas przygotowania posiłków, przygotowując śniadanie oraz gotując pyszny obiad dla całej rodziny. Domownicy więc nie muszą nadrabiać niepotrzebne metry, które w skali miesiąca przekładają się na wiele kilometrów. Wystarczy trzymać się zasady trójkąta roboczego, które skrócą dystans, ale też ułatwią przygotowywanie posiłków. Kolejną zasadą jest dokładność co do odległości pomiędzy wierzchołkami, czyli lodówką, zmywakiem i kuchenką. Odległość ta nie powinna być dłuższa od 2 do 10 centymetrów między lodówką a zlewozmywakiem oraz 2 metry 70 pomiędzy lodówką i kuchenką. Powyższe zasady również trzeba przestrzegać w przypadku kuchni z oknem narożnym.

kuchnia z oknem narożnym

Jakie meble do kuchni z oknem narożnym?

Układ kuchni powinien przede wszystkim dopasowywać się do kształtu jej pomieszczenia. Jak umeblować kuchnię z oknem narożnym? Odpowiednie do niej będą zarówno mała, jak i duża przestrzeń. Doskonale, oprócz klasycznych mebli z zachowaniem zasady trójkąta oraz blatów rocznych do dyspozycji i stołu (ustawionym z uwzględnieniem wielkości i układu pomieszczenia) prezentować się będą w niej funkcjonalne narożne szafki kuchenne. Jeśli z kolei masz do dyspozycji wysoką, stojącą szafkę tzw. słupek, wyposaż ją w cargo, czyli kosze i półki na stelażu, które wysuwają się po otwarciu, prezentując swoją zawartość.

Zobacz także: https://plusoutlet.pl/jak-wybrac-kolorowe-dodatki-do-kuchni/

Narożne szafki kuchenne

Rozwój technologiczny i nieodwracalny postęp nowinek zarówno estetycznych, jak i materiałowych skierowany jest do potrzeb klientów. Doprowadziło to do stworzenia ogromnej ilości bardzo praktycznych szafek narożnych. Mają one niezwykle wiele zalet przez co są często wybia się je jako rozwiązanie dla kuchni. Jednym z takich przykładów może być szafka narożna ze wmontowaną do środka tzw. karuzelą, które są półkami zamontowanymi do osi. Zaletą tego typu rozwiązania jest zyskanie dużych i pojemnych szafek, które pomieszczą wszelkiego rodzaju naczynia i sprzęty. Zmieścisz w nich garnki, patelnie, miksery, blendery, a nawet patelnię do woka. Wiele z nich pomieści również większe rzeczy takie jak toster, gofrownica a nawet zastawę dla gości.

Nowym rozwiązaniem, które coraz częściej interesuje klientów są również bardzo praktyczne i ergonomiczne narożne szuflady, które wykorzystują każdy wolny centymetr pozostałe w rogu powierzchni.
Warto mieć na uwadze fakt, iż taki system szafek pozwala nam utrzymać łatwiej porządek za pomocą wysuwanych segmentów.

Warto zobaczyć: https://plusoutlet.pl/jak-powinny-wygladac-nowoczesne-wnetrza-pokoi/

kuchnia z oknem

Co zrobić zatem z małą kuchnią z oknem narożnym?

Wbrew pozorom okno narożne w niewielkiej kuchni jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Można więc dobrać odpowiednie szafki narożne, oszczędzające wiele miejsca co daje użytkownikowi możliwość wykorzystania dostępnej przestrzeni maksymalnie. Ponadto przestrzeń zyska powiększenie wizualnie, szczególnie, wtedy gdy kuchnia i ściany będą w białych kolorach. Takie kuchnie mają ponadto najważniejszą zaletę: wszystko jest pod ręką i nie trzeba chodzić podczas pokonywania ogromnej przestrzeni do przygotowania żywności.

Więc gdy chcesz, aby twoja kuchnia z oknem narożnym była idealna to wystarczy że uwzględnisz podczas jej projektowania parametry takie jak: wielkość, styl, układ okien. To wszystko.