plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

kuchnia z wyspą otwarta na salon
Dom

Kuchnia z wyspą otwarta na salon – czy jest praktycznym rozwiązaniem?

Kuchnia z wyspą otwarta na salon to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które można znaleźć w wielu magazynach wnętrzarskich oraz na blogach popularnych projektantów wnętrz. Trzeba przyznać, iż taka kuchnia prezentuje się niebywale elegancko. Czy jest ona jednak praktyczna? Czy domownikom dobrze spędza się czas w takim pomieszczeniu? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Co warto wiedzieć o kuchni z wyspą otwartej na salon?

Kuchnia z wyspą otwarta na salon świetnie wygląda nie tylko w dużych, przestrzennych domach, ale i również w otwartych mieszkaniach. Klienci coraz częściej decydują się na taki układ, gdyż jest on nie tylko bardzo efektowny, ale i również funkcjonalny. Wyspę można bowiem wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest stworzenie na niej miejsca do tego, by rodzina spotykała się na wspólnych posiłkach. Zastępuje ona idealnie stół, gdyż można do niej dostawić wygodne, designerskie hokery, by spędzać czas ze wszystkimi domownikami w jednym miejscu. Projektanci wnętrz często proponują klientom także, by ci na wyspach umieszczali zlewy, płyty indukcyjne, by można było w tym miejscu przyrządzać i gotować posiłki. W wyspie zmieści się także kilka szafek kuchennych, które są bardzo przydatne na asortyment i sprzęty kuchenne, na które zawsze w każdej kuchni brakuje miejsca.

Polecamy: https://plusoutlet.pl/nowoczesne-rozwiazania-w-naszej-kuchni/

kuchnia z wyspą salon

Kuchnia z wyspą otwarta na salon – kiedy się sprawdzą takie rozwiązania?

Z takiej kuchni na pewno będą zadowolone osoby, które uwielbiają przyjmować gości. Brak ścian i wydzielonych przez nie przestrzeni sprawia, że kuchnia, salon i jadalnia często tworzą spójną całość. Nawet gdy zaprosi się wielu przyjaciół lub rodzinę i goście przebywają w różnych pomieszczeniach ma się wrażenie, iż spędza się czas wspólnie ze względu na takie otwarte przestrzenie. Dzięki wyspie zyskuje się również dodatkowe miejsce do posadzenia gości, a także do postawienia rozmaitych przygotowanych dań.
Zwolennicy szwedzkich stołów i luźnych imprez na pewno będą zadowoleni, gdyż tego typu miejsce sprzyja swobodnej, komfortowej atmosferze, z której na pewno będą zadowoleni wszyscy goście.

Kuchnia z wyspą otwarta na salon – zalety

Jak wspomniano powyżej, przede wszystkim klienci taką kuchnię mogą zagospodarować na wiele rozmaitych sposobów. Dla jednych taka wyspa będzie idealnych miejscem do przechowywania naczyń (z szafkami), dla innych będzie strefą przyrządzania posiłków, a jeszcze dla innych klientów będzie po prostu idealną dekoracją pomieszczenia kuchennego. Trzeba bowiem przyznać, iż kuchnia z wyspą wygląda nowocześnie i gustownie, nawet wtedy, gdy jest prosta i minimalistyczna. Przy takiej kuchni nie trzeba inwestować już w specjalne dekoracje i ozdoby na szafkach, gdyż wyspa jest tym najważniejszym elementem, na który zwraca się uwagę. Bez względu na to, czy znajduje się na niej zlew, palnik do gotowania, czy po prostu jest to sam blat, warto zadbać o to, by zawsze ozdabiał ją piękny wazon ze świeżymi kwiatami lub świeczniki z gustownymi świecami.

Zobacz także: https://plusoutlet.pl/jak-wybrac-kolorowe-dodatki-do-kuchni/

kuchnia z otwartą na salon wyspą

Nowoczesna, klasyczna, czy w stylu retro?

Gdy klienci zdecydują się już na kuchnię z wyspą, która będzie otwarta na salon, warto zadbać o to, by pomieszczenia ze sobą idealnie współgrały. Jest to dość trudne i czasochłonne zadanie, jednak trzeba przyznać, iż kuchnia, która stylem idealnie dobrana jest do salonu wygląda naprawdę bardzo dobrze. Nie oznacza to jednak, iż klienci muszą zamawiać identyczne meble do kuchni i salonu lub do wszystkich pomieszczeń w domu, by wyglądało to spójnie. Wystarczy postawić na jednolity materiał i zgraną kolorystkę, by uzyskać nowoczesny i elegancki dom, w którym wszystko do siebie pasuje. Aktualnie bardzo popularne są kuchnie, w których białe szafki lakierowane na wysoki połysk łączą się z ciemnymi, solidnymi drewnianymi blatami.

Doskonale wyglądają także kuchnie w stylu prowansalskim, retro oraz angielskim, w którym wyspa jest świetnym uzupełnieniem całości. Można także zdecydować się na wyspę w zupełnie innym odcieniu, niż całość mebli w kuchni, jednak ta propozycja wymaga już naprawdę sporo odwagi i świetnego projektu.