plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

pomysł na kwietnik w domu
Dom

Kwietnik w domu – pomysły DIY i nie tylko

Kwiaty w domu nie tylko ocieplają wnętrze, ale przede wszystkim dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Jak znaleźć pomysł na kwietnik w domu, który podkreśli urodę roślin?

Kwiaty wiszące

Rośliny zwisające z sufitu to propozycja dla tych osób, które lubią otaczać się dużą ilością kwiatów, które są wszędzie.

Makramy to idealny pomysł na pokazanie roślin wiszących. Są to kwietniki, które powstają wiązane ze sznurków. Można zrobić je samodzielnie, ale również bez problemu znaleźć w sklepie.

Makramy można zawiesić na karniszu lub na haku wkręconym w sufit. Warto również pamiętać, że można wykorzystać inne materiały, by zrobić ciekawe kwietniki wiszące. Do wnętrza w stylu rustykalnym będzie pasował kwietnik wykonany z pasków rzemiennych. Do mieszkania w stylu skandynawskim idealnie sprawdzi się kwietnik z plastrem drzewa na spodzie.

kwietnik

Drabina czy skrzynki?

Stara, drewniana drabina to idealny pomysł na kwietnik w domu w stylu prowansalskim lub rustykalnym.

Drabina, która ma kilka stopni pomieści wiele doniczek, dzięki czemu świetnie nadaj się nawet na dużą kolekcję. Rośliny będą ładnie wyeksponowane, a zielona ściana będzie elegancką ozdobą salonu. Do mieszkania w stylu skandynawskim warto drabinę delikatnie pobielić.

Osoby, które mają większy kawałek ściany do zagospodarowania mogą skusić się na drewniane skrzynki, które idealnie będą wyglądały w pokoju w stylu rustykalnym lub prowansalskim. Do wnętrza nowoczesnego lub w industrialnym stylu dobrym pomysłem jest wykonania imitacji skrzynek z metalowych prętów. Dno można wykonać z metalowej płytki lub drewnianej deseczki.

Szuflady na kwiaty

Ciekawy pomysł na kwietnik w domu to wykorzystanie szuflad, by posadzić rośliny. Taki kwietnik idealnie sprawdzi się w kuchni, gdzie możemy umieścić wiele różnorodnych ziół. Kuchnia będzie nie tylko zachwycała wyglądem, ale również aromatem.

Wybierając ten rodzaj kwietnika warto poszukać na targu staroci, gdzie można znaleźć samodzielne skrzynki wypełnione wieloma, niewielkimi szufladami. W takim kwietniku, nieregularnie posadzone zioła będą pięknie wyglądały. W pozostałych szufladach można schować nożyce do przycinania ziół czy nawóz. Zobacz także: https://plusoutlet.pl/troche-przyrody-we-wnetrzu-drzewko-do-domu/

kwiaty do domu

Półka na kwiaty

Rośliny warto również umieścić na półkach, które mamy w pokoju.

Warto również samodzielnie zrobić półki, na których zostaną wyeksponowane kwiaty. Ciekawie wyglądają niewielkie półki nieregularnie zawieszone na ścianie. Warto pamiętać, by półki nie były umieszczone bezpośrednio jedna pod drugą, gdyż kwiaty wiszące będą wzajemnie się zasłaniały. Drobne przesuniecie sprawi, że każda roślina będzie wyeksponowana.