plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

sposoby ocieplania drzwi
Dom

Najlepsze sposoby ocieplania drzwi

Zamknięte pomieszczenia niestety pozwalają uciec ciepłemu powietrzu. W ten sposób rosną rachunki za prąd, a mieszkańcy odczuwają niższą temperaturę.

Termomodernizacja budynku

W takiej sytuacji niezbędne może okazać się termomodernizacja budynku, która jest dosyć kosztowna. Warto jednak przed podjęciem decyzji sprawdzić szczelność drzwi, ponieważ jest to problem, który występuje w wielu mieszkaniach. Istnieją różne sposoby ocieplania drzwi, jednak nie wszystkie są skuteczne.

drzwi ocieplenie

Mostek cieplny

Warto zauważyć, że w każdym pomieszczeniu znajduje się mostek cieplny, który umożliwia przedostanie się temperatury na zewnątrz budynku. Proces ten można zauważyć z reguły w pobliżu okien. Użytkownicy mieszkań zazwyczaj stosują proste metody, które mają zablokować uciekanie ciepła z budynku. Wełna mineralna oraz styropian są doskonałymi materiałami, które pomagają ocieplić budynek z zewnętrznej strony. Warto jednak pamiętać, że samodzielne wykonanie ocieplenia bez odpowiedniego doświadczenia może być niebezpieczne i dlatego warto zatrudnić firmę, która wykonuje usługi w tej dziedzinie. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się firmy PIR, które doskonale pasują do ocieplania drzwi. Niektóry budynki wymagają również użycia ocieplenia wewnątrz. W takiej sytuacji niezbędne jest użycie kolejnej warstwy izolacyjnej. Płyty PIR są polecane osobom początkującym, ponieważ ich montaż jest znacznie łatwiejszy. Dodatkowo są cieńsze, a to umożliwia ich precyzyjne układanie.

Ocieplanie okien

Przy ocieplaniu trzeba pamiętać o oknach oraz drzwiach, ponieważ są to obiekty, które wymagają szczególnej uwagi. Odpowiednie dopasowanie płyt izolacyjnych sprawi, że konstrukcja będzie znaczniej szczelna. Docinanie płyty PIR nie powinno stanowić żadnych problemów, dlatego bardzo łatwo ją dostosować do obiektu. Posiada również dużą wytrzymałość, ponieważ jest niezwykle odporna na ogień oraz wilgoć. Popularnym problemem nieszczelności drzwi są zużyte uszczelki. W niektórych przypadkach nie trzeba wymieniać całej konstrukcji. Wystarczy zakup nowych uszczelek, który powinny zapobiec utracie powietrza. Drzwi mogą być również uszczelnione za pomocą lekkiego materiału, który nie będzie znacznie obciążał zawiasów. Drzwi powinny być otwierane bez żadnych problemów, dlatego zawiasy nie mogą być blokowane. Zobacz również: Styropian pod wylewkę – jaki wybrać?

ocieplenie drzwi

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne są bardzo energooszczędne, ponieważ zazwyczaj budowane są z drewna oraz aluminium. Jednocześnie w ich środku znajduje się pianka poliuretanowa. Drzwi zewnętrzne posiadają poszczególne warstwy, pomiędzy którymi umieszczany jest styropian oraz wcześniej wspomniana pianka. W cele pełnego wypełnienia drzwi, materiał izolacyjny powinien być również położony na próg. Właściwe wykonanie tego elementu sprawia, że drzwi nie będą przepuszczały ciepła. Popularnym rozwiązaniem jest również próg termoizolacyjny, który coraz częściej montowany jest w domach. Materiał izolacyjny pomaga zlikwidować mostki termiczne, które są odpowiedzialne za utratę ciepła. Drzwi wejściowe powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne.