plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

wiertarko-wkrętarka
Budownictwo

Wiertarko-wkrętarki od Makity – szeroki wybór produktów

Makita to jedna z największych i zarazem najbardziej renomowanych marek na rynku elektronarzędzi. Dzięki wysokiej jakości jej produkty zdążyły zaskarbić sobie szacunek użytkowników na całym świecie, czego najlepszym przykładem są uniwersalne wiertarko-wkrętarki. Makita ma w swojej ofercie sprzęty dedykowane zarówno profesjonalistom, jak i okazjonalnych majsterkowiczom, pozwalając tym samym wybrać elektronarzędzie idealnie dopasowane do potrzeb oraz budżetu użytkownika.

Dlaczego warto kupić akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Makita?

Mające swoje korzenie w Japonii przedsiębiorstwo Makita od wielu lat jest jedną z najczęściej wybieranych marek wśród fachowców oraz profesjonalnych firm budowlanych. Trudno się też temu dziwić – produkowane przez japońskiego giganta elektronarzędzia dawno temu wyrobiły sobie opinię sprzętów praktycznie nie do zdarcia. Jest to zasługą przemyślanych projektów technicznych elektronarzędzi, a także niezwykle skrupulatnej kontroli jakości.

Nie inaczej jest w przypadku akumulatorowych wiertarko-wkrętarek marki Makita. W wielu z nich stosowana jest technologia XPT, która polega na zastosowaniu uszczelek oraz specjalnych kanałów pomagających w odprowadzeniu wody oraz pyłu z dala od kluczowych komponentów elektronarzędzia. Dzięki temu sprzęty z oznaczeniem XPT mogą pracować podczas niekorzystnych warunków pogodowych, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka ich awarii.

Podwyższona odporność na wilgoć to jednak nie jedyne co wyróżnia produkty Makita. Wkrętarka może być też wyposażona w bezszczotkowy silnik BLDC, który w porównaniu do tradycyjnych motorów elektrycznych znacząco zwiększa moment obrotowy generowany przez urządzenie. Umożliwia to montaż potężnych wkrętów ciesielskich, a także pozwala na wydajniejsze wiercenie w drewnie oraz stali.

Bezszczotkowy silnik BLDC jest również bardziej efektywny energetycznie, zapewniając możliwość dłuższego działania na jednym ładowaniu baterii. W połączeniu z akumulatorami Makita z serii LXT oraz szybką ładowarką pozwala to realizować nawet najbardziej wymagające prace budowalne.

Polecane modele wkrętarek Makita

Makita ma w swojej ofercie wiele ciekawych sprzętów szeroki wybór sprzętów z różnych półek cenowych. W szczególności warto zwrócić uwagę na kilka z nich, które to szczególnie wyróżniają się swoją jakością i funkcjonalnością.

Wiertarko-wkrętarka Makita DDF487Z 

Pierwszą propozycją jest Makita DDF487Z. Jest to bezszczotkowa wiertarko-wkrętarka zasilana akumulatorami z serii LXT o napięciu 18V. Elektronarzędzie zespolone jest z dwubiegową przekładnią pozwalającą rozpędzić podłączony osprzęt do prędkości 0 – 500 obr./min lub 0 – 1700 obr./min. Maksymalne średnice wykonywanych otworów dla drewna oraz stali wynoszą odpowiednio 36 oraz 13 mm.

Korpus Makity DDF487Z jest bardzo ergonomiczny i doskonale leży w dłoni, co zapewnia użytkownikom wysoki komfort podczas pracy. Elektronarzędzie bez baterii waży zaledwie 1,3 kg, dzięki czemu można nim z łatwością manewrować w ciasnych i trudnodostępnych miejscach.

wiertarka

Wiertarko-wkrętarka Makita DHP484Z

Kolejną propozycją jest wiertarko-wkrętarka Makita DDF484Z. Sprzęt ten wyposażony jest w silnik bezszczotkowy BLDC zasilany akumulatorami z serii LXT 18 V. Gwarantuje to wysoką efektywność energetyczną i jednocześnie maksymalizuje moment obrotowy. Widać to już po samych parametrach technicznych tego elektronarzędzia – Makita DDF484Z zapewnia moment dokręcania wynoszący aż 54 Nm. Jest to poziom w zupełności wystarczający do zrealizowania praktycznie każdego domowego, a także umożliwiający wydajną pracę w warunkach profesjonalnych.

Wiertarko-wkrętarka Makita DHP484Z wyposażona jest w dwustopniową przekładnię, pozwalając precyzyjnie dopasować prędkość obrotową podłączonego narzędzia do wykonywanych prac oraz obrabianych materiałów. Pierwszy bieg umożliwia pracę w zakresie od 0 do 500 obr./min, a drugi w zakresie od 0 do 2.000 obr./min.

Oprócz tego Makita DHP484Z wyposażona jest też w dołączany mechanizm udarowy. Dzięki tej funkcji wiertarko-wkrętarka może z łatwością wykonywać otwory w twardych materiałach takich jak cegła lub beton. W połączeniu z ergonomiczną konstrukcją, kompaktowymi wymiarami oraz stosunkowo niewielką masą czyni to z DHP484Z świetne narzędzie zarówno dla majsterkowiczów, jak i ekip budowlano-remontowych.

Wiertarko-wkrętarka Makita DDF486Z

Trzecim produktem jest wiertarko-wkrętarka Makita DDF486Z. Propozycja ta adresowana jest przede wszystkim dla profesjonalistów oraz najbardziej wymagających majsterkowiczów. Jej sercem również jest bezszczotkowy silnik BLDC, który ze względu na nieco inną konstrukcję jest w stanie wygenerować aż 130 Nm momentu obrotowego. Elektronarzędzie nadal jednak zasilane jest akumulatorami LXT o napięciu roboczym 18 V.

Wiertarko-wkrętarka Makita DDF486Z zapewnia do dyspozycji dwa biegi o prędkościach obrotowych w zakresie od 0 do 550 obr./min oraz od 0 do 2100 obr./min. Maksymalna średnica wykonywanych otworów dla drewna oraz stali wynosi odpowiednio 76 oraz 13 mm.