plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

jak umeblować mieszkanie
Dom

Jak umeblować małe mieszkanie?

Mieszkanie powinno być ładne, ale również funkcjonalne. Jest to bardzo trudne, gdy nasze M jest mniejsze niż byśmy chcieli. Jak umeblować mieszkanie, które jest małe?

Postaw na jasne kolory

Zastanawiając się, jak umeblować mieszkanie, które nie ma imponujących rozmiarów koniecznie trzeba pamiętać o jasnej kolorystyce.

Nie znaczy to, że wszystkie ściany muszą być białe. Warto jednak koncentrować się na jasnych kolorach, które optycznie powiększą przestrzeń. Bardzo często wykorzystywane są beże, które uważane są za kolor neutralny. Niestety jest to również kolor, który dominuje w większości mieszkań.

Innym z popularnych kolorów jest szarość. Jest to kolor uniwersalny, który świetnie wygląda w połączeniu z wieloma innymi barwami. Chcąc ożywić szare mieszkanie można wstawić do salonu czerwony fotel wypoczynkowy. Na szarą sofę rzucić kilka musztardowych poduszek lub pled. Pięknie również wygląda szarość w połączeniu z butelkową zielenią, która jest niezwykle eleganckim kolorem.

mieszkanie

Dużo światła

Zastanawiając się, jak umeblować mieszkanie, które nie jest duże nie można zapomnieć o roli światła. Mieszkanie, które jest dobrze oświetlone jest przytulne, gdy zapadnie zmrok. Warto wykorzystać zróżnicowane źródła światła.

Oświetlenie górne powinno doświetlać każdy kąt pokoju. Można zadbać, by żyrandole wisiały nie tylko w centralnym punkcie salonu, ale również nad stołem. Warto również wykorzystać lampy podłogowe. Ustawione w rogu pokoju, za sofą czy fotelem wypoczynkowy dodatkowo rozjaśnią przestrzeń.

Kolejnym źródłem światła, które warto wykorzystać do rozjaśnienia przestrzeni są lampki stołowe. Warto postawić je na komodzie, szafce rtv, stoliku kawowym czy parapecie okiennym, gdzie będą niebanalną ozdobą. Zobacz także: https://plusoutlet.pl/jak-zaaranzowac-mieszkanie-ze-skosami/

mieszkanie meble

Dbaj o przestrzeń

W małych mieszkaniach bardzo szybko gromadzi się dużo mebli. Prawda jest taka, że bardzo często nie są one niezbędne. Warto dbać, by niepotrzebne przedmioty nie zagracały przestrzeni.

Wybierając meble do małego mieszkania koniecznie trzeba postawić na sprytne rozwiązania. Część krzeseł znajdujących się w mieszkaniu może być składana, gdy są niepotrzebne można schować je we wnęce przy szafie lub powiesić na ścianie. Stolik kawowy może być otwieraną skrzynią, gdzie schowamy kolorowe gazety oraz dodatkowy pled. Puf przy stole może być również schowkiem na drobiazgi.

Umeblowanie małego mieszkania nie jest łatwe, ale przy odrobinie wysiłku może się okazać, ze udało się stworzyć funkcjonalną i jednocześnie przytulną przestrzeń, w której przebywanie jest prawdziwą przyjemnością.

Możliwość komentowania została wyłączona.