plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

Side by Side lodówka
Dom

Multidoor, Side by Side lodówka – jaki model wybrać?

Coraz większy postęp technologiczny sprawia, że jako użytkownicy sprzętu gospodarstwa domowego możemy liczyć na urządzenia o coraz lepszej jakości. Na przestrzeni lat zmieniły się nasze potrzeby, dlatego też szukamy takich rozwiązań, które okażą się dla nas najbardziej optymalne. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku lodówek. Kiedyś były to urządzenia, których główną i jedyną funkcją było umożliwianie dłuższego przechowywania żywności. Aktualnie poszczególne modele różnią się między sobą gabarytami czy też zastosowanymi technologiami. Obecnie częstym wyborem są lodówki side by side oraz multidoor. Czym się od siebie różnią i którą wybrać? Sprawdź.

Lodówka side by side czarna czy multidoor?

Lodówka jest urządzeniem, które znajdziemy w każdym domu. Obecnie w jej przypadku możemy korzystać z wielu przydatnych funkcji, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jak dużym stopniu na przestrzeni lat rozwinęły się te urządzenia. Funkcją pierwszych lodówek było jedynie chłodzenie przechowywanej żywności, dlatego też były wyposażone w pojedynczą komorę. Charakteryzowały się także znacznie mniejszymi rozmiarami. Z czasem zaczęły pojawiać się lodówki wyposażone w zamrażalnik, co stanowiło dodatkowe udogodnienie. 

Aktualnie lodówki różnią się zarówno zastosowanymi w nich technologiami i udogodnieniami, jak i swoimi gabarytami. Osoby, które potrzebują dodatkowej przestrzeni, zdecydowanie powinny zainteresować się modelami multidoor oraz side by side. Lodówka marki Samsung jest tego doskonałym przykładem.

Side by Side lodówka – dla kogo?

Czym charakteryzują się lodówki side by side? To modele, które zostały wyposażone w podwójne drzwi otwierane pionowo. Innowacyjność tego typu urządzeń polega na zupełnie innej aranżacji chłodziarki i zamrażarki. W przypadku modeli side by side znajdują się one obok siebie: chłodziarka najczęściej po lewej stronie, a komora chłodząca po prawej.

Lodówka side by side czarna to dobre rozwiązanie dla tych osób, które w kuchni cenią sobie minimalizm i harmonię. Przed zakupem tego urządzenia warto jednak uwzględnić jego wymiary, a także wielkość naczyń, które chcielibyśmy umieścić w jego wnętrzu. Może się okazać, że niektóre patelnie lub garnki nie zmieszczą się w wąskiej komorze. Bez wątpienia jest to przydatne urządzenie dla tych osób, które żywność przechowują w specjalnych pojemnikach.

Kiedy warto wybrać lodówkę multidoor?

Nazwa multidoor nawiązuje do znacznie większej liczby drzwi niż w przypadku standardowych modeli lodówek. Taki sprzęt może być trzy-, a nawet pięciodrzwiowy. To dobry wybór dla tych osób, które chłodzą i mrożą większe ilości jedzenia i jednocześnie zależy im na łatwym dostępie do przechowywanych produktów. W przypadku lodówek multidoor górna część służy do chłodzenia żywności, natomiast dolna poświęcona jest zamrażalnikowi. Dużym udogodnieniem w przypadku lodówek multidoor jest możliwość łatwego wysuwania pojemników ustawionych pionowo. Dodatkowo takie lodówki często wyposażone są w dodatkowe akcesoria, jak kostkarka do lodu.