plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

Suwmiarka traserska
Budownictwo

Suwmiarka traserska – niezbędne narzędzie do wielu prac

Wykonując różnego rodzaju prace, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt, wszystkie czynności muszą być wykonane niezwykle precyzyjnie i starannie. W najbardziej wymagających projektach technicznych niejednokrotnie przesunięcie nawet o 1-2mm wywołuję niekompatybilności z innymi częściami czy podzespołami. Nic więc dziwnego, że suwmiarki traserskie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Czym są? Do jakich prac są wykorzystywane? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Charakterystyka suwmiarki traserskiej

Suwmiarka traserska jest jednym z głównych narzędzi, które służy do trasowania. W praktyce oznacza to, że suwmiarka służy do zaznaczania śladów planowej obróbki, wyznaczania pogłębień oraz miejsc, w których mają powstać otwory. Jest więc nieocenioną pomocą w planowaniu prac i osiągnięciu zamierzonych efektów. Suwmiarka traserska dzięki swojej konstrukcji jest niezwykle wygodna w użyciu, a przesuwanie miarki wzdłuż krawędzi poszczególnych elementów jest  bardzo komfortowe, szybkie i gwarantujące wydajną pracę.

Różne rodzaje suwmiarek traserskich

W celu indywidualnego dopasowania do potrzeb i preferencji każdego użytkownika, dostępne są różne rodzaje suwmiarek traserskich. Do najbardziej popularnych modeli należą miarki Format z rolką, egzemplarze wykonane z białego drewna bukowego oraz miarki ze stali nierdzewnej Helios Preisser.

 

Suwmiarka traserska Format charakteryzuje się zakresem pomiarowym 400mm. Wyposażona jest w wymienną igłę hartowaną oraz śrubę ustalającą. Znajduję się w praktycznym etui z syntetycznej skóry, który doskonale chroni ją przed różnorodnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Narzędzie wykonane jest z elementów chromowanych matowych. Najwyższa jakość gwarantuje nienaganną pracę i długoletnie zadowolenie.

 

Suwmiarki traserskie E.C.E drewniane, wyposażone są w dwa pojedyncze rysiki przestawne. Dodatkowo w zestawie odnaleźć można rysiki traserskie ze stali. Narzędzie wyposażono także w czytelną skalę milimetrową, dzięki której praca jest niezwykle dokładna.

 

Miarki wykonywane z hartowanej stali nierdzewnej INOX niemieckiej marki Helios Preisser, charakteryzują się zakresem pomiarowym 200mm. Są niezwykle precyzyjne i nadają się do pomiarów wewnętrznych, zewnętrznych czy pomiarów uskoków.

 

Suwmiarka traserska to nieodzowny element każdego profesjonalnego oraz przydomowego warsztatu, w którym precyzja i dokładność pracy jest kwestią priorytetową. Wybierz jeden z dostępnych modeli nowoczesnych suwmiarek i ciesz się ich bezawaryjnym użytkowaniem przez długi czas.