plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

kosiarki
Ogród

Kosiarki spalinowe – najlepszy sposób na piękny trawnik

Kosiarki spalinowe są bardzo popularne wśród użytkowników, ponieważ umożliwiają łatwe koszenie nawet dużych terenów ogrodowych. Wybierając kosiarkę, trzeba mieć świadomość, że jest to zakup na lata, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka czynników, aby mieć pewność, że urządzenie będzie skuteczne i wygodne w pracy.

 

Kosiarki spalinowe – co należy wziąć pod uwagę?

 

Kosiarki spalinowe powinny być dopasowane modelem do wielkości i ukształtowania terenu trawnika. Na komfort pracy wpływa moc, wielkość silnika oraz napęd. Popularne są zazwyczaj warianty z napędem na tylne koła. Należy zwrócić uwagę na regulację uchwytu, co znacznie wpływa na komfort pracy, poziom hałasu, a także ilość wydzielanych spalin. Rodzaj silnika powinien być dopasowany do wielkości trawnika, jaki ma być koszony. Zbyt niska moc może powodować zapychanie się kosiarek spalinowych oraz ich nierównomierną pracę. Dobrym rozwiązaniem na zbyt duży hałas, który generuje urządzenie, jest zaopatrzenie się w model z dodatkową obudową tłumiącą nadmierną głośność pracy silnika. Kosiarki spalinowe mogą być również wyposażone w katalizator, który niweluje zbyt dużą ilość wydzielanych spalin. Silniki spalinowe sprawiają, że kosiarki są mocne, charakteryzują się dużą wydajnością pracy oraz niskim zużyciem paliwa. Trzeba także pamiętać o odpowiedniej konserwacji, systematycznej wymianie oleju oraz kontroli cylindra.

 

Zalety kosiarek spalinowych

 

Dużą zaletą kosiarek spalinowych jest to, że są bezprzewodowe, można swobodnie z nich korzystać nawet w najdalszych zakątkach ogrodu, mogą być także wykorzystywane na tych działkach, na których nie ma podłączenia prądu elektrycznego. Kosiarki spalinowe są również mocne, koszenie za ich pomocą nie jest męczące i nie wymaga użycia dużej ilości siły fizycznej. Na dużych terenach, gdzie dodatkowo występują nierówności, można zaopatrzyć się w modele z napędem, co jeszcze bardziej podnosi komfort koszenia. Mogą one być wyposażone w napęd na przednią albo tylną oś, kosiarki z napędem na tylne koła zapewniają większą płynność i lepsze tempo pracy w przypadku nierównego i nieuporządkowanego terenu zieleni. Kosiarki spalinowe bez napędu charakteryzują się niższą wagą, dzięki temu można nimi swobodnie manewrować na wąskich powierzchniach z dużą ilością zakamarków. Brak kabli rozciągniętych na trawniku sprawia, że kosiarki spalinowe są bezpieczne w użytkowaniu. Dużą zaletą kosiarek spalinowych są także kosze na ściętą trawę, którą można kompostować. Wykonane są one z lekkich materiałów tekstylnych albo z łatwych w czyszczeniu surowców z tworzyw sztucznych.