plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

W jakim sklepie zakupić akumulator?
Dom

W jakim sklepie zakupić akumulator?

Akumulator jest jednym z dwóch źródeł prądu obok alternatora w samochodach z silnikiem spalinowym. Urządzenia te pracują na przemian, jednakże podczas opisywania akumulatora trzeba uwzględnić jego budowę i działanie. Najczęściej używanym akumulatorem jest kwasowo-ołowiowy, który zbudowany jest z elektrody ołowiowej i elektrody z tlenku ołowiu.

W akumulatorze znajduje się około się 37%-roztwór wodny kwasu siarkowego. Pełni on funkcję elektrolitu. Akumulator znajdujący się w autach osobowych zbudowany jest zazwyczaj z sześciu ogniw ołowiowo-kwasowych połączonych szeregowo. Podstawowym parametrem akumulatora jest pojemność, którą się wyraża w amperogodzinach(Ah) oraz prąd rozruchowy (A). Pojemność zależy od sposobu rozładowywania. Gdzie kupić odpowiedni akumulator?

Wymiana akumulatora

Każdy akumulator należy wymieniać czasami. Jest to uwarunkowane specyfiką budowy i pracy. Żywotność akumulatora rozruchowego w aucie wynosi kilka lat. Nieuniknione procesy rozładowywania i ładowania akumulatora powodują jego powolną i naturalną degradację. Wtedy kierowca staje przed wyzwaniem wyboru sklepu, w którym zakupi nowy akumulator, a także jaki ten akumulator musi wybrać, żeby odpowiednio pasował do konkretnego auta. Stawiamy sobie w tym miejscu pytanie o dobry sklep z akumulatorami, a czasami lub przy okazji o dobry sklep z prostownikami i ładowarkami, czy innymi urządzeniami peryferyjnymi związanymi z pracą akumulatora.

Sklep z akumulatorami – gdzie kupić porządny produkt na lata?

Kiedy akumulator padnie na zawsze, stoimy wtedy przed wyborem sklepu, w którym zakupimy nowy akumulator. Zdecydowanie nie zaleca się zakupu tego urządzenia w hipermarketach, ponieważ przechowywanie akumulatorów powinno się odbywać w odpowiednich warunkach. Urządzenia te powinny przechodzić kontrole jakości, zanim zostaną sprzedane.

Akumulator sprzedawany w sklepie powinien być ładowany, chociażby raz na półtora miesiąca. Dobry sklep z akumulatorami potrafi określić termin przybycia akumulatora na swój magazyn, drogę, jaką przebył od producenta, a na końcu sprzeda w pełni wartościowy akumulator. Idealnym miejscem na zakup takiego sprzętu jest warsztat samochodowy. Zaletą zakupu w warsztacie jest możliwość usługi wymiany akumulatora oferowana na miejscu. Znajdziemy tam fachowców, którzy pomogą wybrać odpowiedni komponent. Wadą niestety jest wysoka marża, którą sobie warsztaty naliczają oraz kolejki i dłuższy czas oczekiwania na obsługę. Jeżeli chodzi o zakup akumulatora, to nie oszczędzajmy.

Lepiej wybrać sklep, który trudni się taką działalnością. Dobry sklep z akumulatorami to taki, który zawiera sprzęt najwyższej jakości wraz z gwarancją, a także wykwalifikowany i doświadczony personel, który dba o sprzęt i pomoże dobrać nam odpowiedni model. Bardzo dobrą ofertą dla swoich klientów dysponują specjalistyczne sklepy powiązane w ogólnopolską sieć. Żeby znaleźć świetny sklep z akumulatorami, musimy przyjrzeć się markom towarów, jakie on sprzedaje. Dobry sklep z akumulatorami dysponuje stroną internetową, na której znajdziemy dokładne parametry towaru.