plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

Jak wybrać idealny odkurzacz
Dom

Jak wybrać idealny odkurzacz?

Odkurzacz to urządzenie elektryczne niezbędne w każdym domu i mieszkaniu. Pozwala szybko i sprawnie oczyścić różne powierzchnie z kurzu i innych zanieczyszczeń. Sprawdź, jak wybrać najlepszy odkurzacz!

Odkurzacz to praktyczny sprzęt, który pozwala utrzymać w czystości różne powierzchnie – m.in. dywany, panele czy tapicerki. Przed podjęciem decyzji o zakupie danego modelu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów urządzenia. Podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie odkurzacza.

Tradycyjny odkurzacz, a może pionowy odkurzacz bezprzewodowy?

W sklepach można spotkać różne rodzaje odkurzaczy. Różnorodność dostępnych urządzeń sprawia, że każdy może znaleźć model idealnie dopasowany do własnych potrzeb. W ofercie sprzedawców znajdziemy m.in.:

  • Tradycyjny odkurzacz workowy – zanieczyszczenia wciągane przez takie urządzenie gromadzą się w workach (jednorazowych – papierowych lub wielorazowych – płóciennych). W przypadku worków papierowych należy pamiętać o ich regularnej wymianie, a w przypadku worków płóciennych – o systematycznym praniu. Zaletą odkurzaczy workowych jest stosunkowo niska cena
  • Odkurzacz bezworkowy – zamiast tradycyjnego worka wyposażony jest w pojemnik na zabrudzenia. Taki model jest bardzo wygodnym rozwiązaniem ze względu na brak konieczności kupowania i wymiany worków. Trzeba jedynie pamiętać o regularnym opróżnianiu i myciu pojemnika na zanieczyszczenia.
  • Odkurzacz pionowy (inaczej stojący) – to nowoczesny model wyposażony w wygodną rączkę i szczotkę odkurzającą. Jest łatwy w obsłudze, świetnie radzi sobie z odkurzaniem nawet trudno dostępnych powierzchni i zajmuje niewiele miejsca podczas przechowywania. Świetnym rozwiązaniem jest pionowy odkurzacz bezprzewodowy, który nie posiada tradycyjnego kabla – np. odkurzacz Samsung Jet 90. Brak kabla umożliwia swobodne sprzątanie różnych powierzchni.
  • Odkurzacz wodny – wyposażony w filtr wodny. Podczas sprzątania za pomocą takiego urządzenia, kurz i zanieczyszczenia dostają się do wbudowanego pojemnika z wodą. 
  • Odkurzacz piorący – to model wyposażony w funkcję prania. Pozwala skutecznie pozbyć się uporczywych plam z dywanów i tapicerek.
  • Odkurzacz ręczny – niewielki model, który skutecznie czyści nawet trudno dostępne miejsca. Idealny m.in. do sprzątania wnętrza samochodu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza?

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu odkurzacza, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jedną z nich jest moc urządzenia – im jest ona większa, tym efektywniejszy jest odkurzacz. Dlatego jeżeli zależy Ci na skutecznym działaniu odkurzacza, wybierz sprzęt, który posiada wysoką moc ssącą. Kolejnym ważnym parametrem, któremu należy się przyjrzeć, jest pojemność zbiornika na zanieczyszczenia. Powinna być ona dopasowana m.in. do powierzchni mieszkania (im większy metraż, tym większa pojemność pojemnika). Bardzo ważnym aspektem jest również filtr powietrza, w jaki został wyposażony odkurzacz. Warto wybierać urządzenia wyposażone w system filtracji HEPA, który dokładnie i skutecznie pochłania zanieczyszczenia powietrza. 

Odkurzacz Samsung Jet 75 Complete VS20T7536T5 – dlaczego warto kupić?

Jeżeli cenisz sobie wygodę sprzątania i chcesz, aby odkurzanie było maksymalnie komfortowe, warto postawić na odkurzacz bezprzewodowy firmy Samsung – np. Samsung Jet 75. Urządzenie nie posiada kabla, dzięki czemu pozwala wygodnie posprzątać nawet trudno dostępne miejsca. Dużym plusem modeli bezprzewodowych jest litowo-jonowa wymienna bateria (wyjmowana bateria). Zastosowane technologie to m.in. technologia Jet Cyclone, która skutecznie wychwytuje drobne cząsteczki kurzu, a jednocześnie umożliwia zminimalizowanie strat ssania. Bezprzewodowy odkurzacz Samsung posiada również silnik Digital Inverter o mocy do 550 W, który zapewnia skuteczne sprzątanie różnych powierzchni – zarówno twardych podłóg, jak i grubych dywanów. Silnik generuje moc ssania wynoszącą nawet 200 W. Uchwyt ścienny, w który zostało wyposażone urządzenie, daje możliwość ładowania produktu zawieszonego na ścianie. Odkurzacz bezprzewodowy Samsung Jet ma wbudowany filtr HEPA, który skutecznie wyłapuje kurz i alergeny. Inne zalety urządzenia to m.in. łatwe opróżnianie pojemnika, łatwe wyjmowanie szczotki oraz bardzo proste czyszczenie szczotki. W zestawie znajdują się praktyczne ssawki – elastyczna szczotka, mini elektroszczotka, szczotka Soft Action oraz ssawka szczelinowa. 

Odkurzacz bezprzewodowy Samsung Jet 75 i Samsung Jet 90 – gdzie kupić?

Jeżeli szukasz dobrego odkurzacza w korzystnej cenie, zapoznaj się z asortymentem sklepów online. Odkurzacze bezprzewodowe Samsung Jet 74, Samsung Jet 90 oraz podobne produkty znajdziesz m.in. w sklepie internetowym Neonet. Właściciel serwisu oferuje produkty najwyższej jakości w świetnych cenach.

Wybór dobrego odkurzacza nie jest łatwym zadaniem. Na rynku można znaleźć szeroki wybór urządzeń zróżnicowanych pod względem wielu parametrów. Jeżeli zależy Ci na urządzeniu, które pozwoli Ci szybko i sprawnie posprzątać mieszkanie, wybierz praktyczny odkurzacz bezprzewodowy.