plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

zasłony styl skandynawski
Wnętrza

Zasłony styl skandynawski, czyli uniwersalny wystrój wnętrz

Urządzanie mieszkania to nie tylko dobór odpowiednich mebli czy dywanu. Każda kobieta zadaje sobie jeszcze pytanie: jaką zakupić dekorację do okna? Na szczęście dostępne na rynku tekstylia mają przeróżne rozmiary i są wykonane z wysoko jakościowych materiałów. Dlatego panie domu zawsze znajdą coś idealnego dla siebie. Obecnie szczególnie polecane są trzy rodzaje stylów tkanin: południowy, modern oraz skandynawski. Przyjrzymy się bliżej temu ostatniemu.

Letni klimat lub minimalizm

Zanim jednak opiszemy najważniejszą kategorię: zasłony styl skandynawski, najpierw ogólnie przedstawimy, czym się charakteryzują dwa wymienione wcześniej trendy. Łączy je to, że na pewno gwarantują ciekawy wystrój wnętrz.

Aranżacja w stylu południowym jest bardzo przytulna i tworzy wręcz wakacyjną atmosferę. Zasłony i firany są zwiewne, a ich kolorystyka kojarzy się z krajobrazem widzianym nad Morzem Śródziemnym. Mamy więc barwy przypominające soczystą zieleń, plażowy piasek, a nawet turkusowe niebo.

Z kolei modern to bardzo nowoczesny minimalizm. Cóż to oznacza? Tutaj podstawą są geometryczne, regularne formy. Nie ma żadnych ozdobników itp., a mimo to i tak jest elegancko. Rządzi kolor brązowy, grafitowy, biel oraz odcienie zielonego lub niebieskiego.

styl skandynawski

Zasłony styl skandynawski

Taki trend można rozpoznać po jego chłodnej prostocie. Nazwa nie jest przypadkowa. Wystarczy udać się do krajów skandynawskich, aby przekonać się na własne oczy, jak tam wyglądają okienne dekoracje. Odpychająco, pomyśli wiele polskich gospodyń domowych. Nic bardziej mylnego.

Owa moda jest od niedawna hitem. Szybko pojawiła się także w innych miejscach w Europie, również w naszym kraju. Co sprawia, że jest aż tak popularna i szeroko stosowana?

Jeżeli chodzi o zasłony i firanki, to zaskakuje ich główna cecha. Jest nią lekkość. No i zaletę stanowi też sam, w pełni naturalny i porządny jakościowo, materiał: len, wełna albo bawełna. Wieszając firany w oknach, można być pewnym, że na tyle zaciemni się pokój, że nocą uchroni się oczy przed światłami przejeżdżających ulicą aut. Warto zobaczyć: https://plusoutlet.pl/jak-zaaranzowac-mieszkanie-w-bieli/

wnętrze skandynawskie

Kolorystyka i odpowiednie upięcie

Uszycie firan w takim stylu nie jest jakimś bardzo skomplikowanym i trudnym, wymagającym wiele godzin pracy, zadaniem. Nie dominuje tutaj wzornictwo, a północny minimalizm. Barwy są więc stonowane i pastelowe, z m.in. odcieniami szarości.

Zasłony styl skandynawski stanowią bardzo ciekawe rozwiązanie przy dekorowaniu okna. Celem jest zachowanie odpowiedniej harmonii. A pozwala na to gładkość i jednolitość tkanin, które idealnie układają się w dopasowanym karniszu.

Jak upiąć firany, aby faktycznie wyglądały na jeszcze bardziej lekkie? Robi się to prosto, korzystając z typowych taśm tradycyjnych. Nie podpina się na boki. Najważniejsze to otrzymać miły dla oka efekt.

Fałdy muszę układać się idealnie. Wtedy uzyska się wspomnianą wyżej harmonię. Pamiętajmy również, aby rozsuwać zasłony na boki i bardzo odsłaniać wszystkie okna. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista. W ten sposób do pokoju zostanie wpuszczona spora ilość promieni słonecznych.