plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

docieplenie stropodachu
Dom

Docieplenie stropodachu porady

Zupełnie inaczej wygląda ocieplenie poddasza użytkowego od nieużytkowego. Duże znaczenie ma prawidłowa termoizolacja, która będzie zlokalizowany pomiędzy dachem. Jeżeli strop jest drewniany to niestety trzeba będzie użyć bardzo lekkich materiałów, które nie spowodują zniszczenia konstrukcji. Jeżeli nie wykonamy ocieplenia lub będzie ono wykonane nieprawidłowo to ciepłe powietrze będzie się szybko ulatniało.

dach ocieplenie

Wpływ na rachunki

Niestety ma to duży wpływ na rachunki, które będą przysyłane. Docieplenie stropodachu jest bardzo popularnym rozwiązaniem w ostatnich latach, z którego korzysta duża liczba ludzi. Bardzo ważną kwestię odgrywa wybór materiału do ocieplenia. Jednym z najpopularniejszych jest wełna, które doskonale izoluje dach oraz poddasze. W sprzedaży dostępnych jest wiele materiałów. Dużą popularnością cieszy się także granulowa celuloza oraz wełna szklana. Klasyczny styropian jest jednym z najtańszych materiałów ale doskonale sprawdza się przy ocieplaniu stropodachu. Najważniejszą funkcją jest dobra izolacja termiczna dachu. To od tego zależy jak dużo ciepłego powietrza będzie przenikało na zewnątrz. Trzeba zwrócić uwagę na położenie oraz właściwe elementów izolacji. Zabieg docieplenia pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, dlatego należy dokładnie przeprowadzić ten proces.

Rodzaj dachu

Duże znaczenie ma rodzaj dachu oraz poddasza. Najczęściej wymieniany jest dach płaski, który bywa nazywany stropodachem oraz dach skośny. Stropodach posiada takie warstwy jak konstrukcyjna, paroizolacyjna, termoizolacyjna oraz hydroizolacyjna. Po zewnętrznej stronie dachu umieszcza się warstwę termoutwardzalną, która dostarcza dodatkowej izolacji. Docieplenie stropodachu wentylowanego polega na zostawieniu pustej przestrzeni między właściwym dachem a jego warstwami stropu. Do takiego ocieplenia najlepiej nadaje się wełna mineralna oraz polistyren. Bardzo dobrze sprawdzają się także granulaty wełniane oraz celulozowe. Strop niewentylowany posiada warstwy stropu betonowego, paroizolacji oraz dwóch warstw, które spełniają rolę izolacji. W niektórych przypadkach dołącza się także papę, jednak jest ona coraz rzadziej wykorzystywana. Poddasze użytkowe powinno być ocieplone w podobny sposób co poddasze nieużytkowe. Zobacz również: https://plusoutlet.pl/popularne-materialy-do-ocieplenia-domu/

dach ocieplenie

Wewnętrzne warstwy dachu

Oczywiście występuje kilka różnić o których należy pamiętać. Żeby wilgoć nie dotarła wewnętrznych warstw dachu to folia paroizolacyjna powinna być położona od strony wewnętrznej. Przestrzeń, która występuje pomiędzy krokwiami musi być wypełniona belkami. W przypadku dachu skośnego możemy ominąć proces termoizolacji połaci dachu, które są skośne. Jeżeli posiadamy dach skośny to powinniśmy użyć lżejszych materiałów, ponieważ w innym wypadku konstrukcja może być bardzo obciążona. Specjaliści najczęściej doradzają płyty z wełny szklanej oraz skalnej. Oba te materiały posiadają małą gęstość. Dobra materiały cechują się również niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. W niektórych przypadkach powinny dobrze się sprawdzić płyty laminowane, które powlekane są specjalną folią aluminiową.