plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją
Budownictwo

Jak wykorzystuje się uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją?

Magnesy neodymowe cieszą się niezmienną popularnością. Siła ich magnetycznego oddziaływania jest bardzo duża nawet, gdy w grę wchodzi niewielki magnes. To sprawia, że można z nich wykonać różnorakie elementy, które zmieszczą się tam, gdzie inne magnesy nie będą pasowały. Wśród tych elementów, w których wykorzystuje się tego typu magnesy znajdują się również uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją. Co to takiego i jak się stosuje tego typu uchwyty? Informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

Jak zbudowane są uchwyty magnetyczne?

W przypadku uchwytów magnetycznych z gwintowaną tuleją mamy do czynienia z przedmiotem podobnym do śruby z płaskim łbem, który ma charakter magnetyczny. Po jego przeciwnej stronie znajduje się tuleja i w niej wykonany jest gwint. Dzięki temu, że tuleja jest gwintowana taki uchwyt będzie można bez problemu montować w tych miejscach, gdzie znajduje się śruba. Oczywiście pod warunkiem, że sworzeń będzie pasował do średnicy gwintu znajdującego się w tulei. Tak prosta konstrukcja sprawia, że uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją cieszą się dużym zainteresowaniem i w wielu miejscach się pojawiają. Tego typu uchwyty przygotowywane są w różnych rozmiarach i mogą być wykorzystywane jako dobry sposób mocowania w różnych branżach, wystarczy wymienić budownictwo, przemysł, rolnictwo, warsztaty czy nawet gospodarstwa domowe. Gwintowane uchwyty z elementem magnetycznym to opcja, która sprawdzi się w wielu miejscach. Przykładem może być także przemysł meblarski, gdzie przygotowywane uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją jaki sposób na stworzenie magnetycznego zamknięcia.

Inne rozwiązania stosowane w przypadku magnetycznych uchwytów

W zakresie sprzedawanych uchwytów neodymowych pojawia się wiele ciekawych propozycji, w tym takie z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym. W przypadku tych wykorzystujących gwint zewnętrznych najczęściej są jak śruby z płaskim łbem, które można wkręcić w różne tuleje, przy gwincie wewnętrznym mamy okrągłe, spłaszczone uchwyty wyglądające jak pastylka, nawiercona z gwintem. Takie magnesy nadają się na to, by montować je na sworznie z gwintem bądź też na śruby przy zastosowaniu do tego zamknięcia magnetycznego. Wśród tych propozycji, które dostępne są w sprzedaży znajdziemy również uchwyty, które mają otwory przygotowane pod śruby ze stożkowym i okrągłym łbem. Jeśli więc bierzemy pod uwagę uchwyty magnetyczne z gwintowaną tuleją to jest to tylko jedna z wielu propozycji, jeśli chodzi o stosowane uchwyty, w których wykorzystywany jest magnes neodymowy.

Duża popularność i komfort użytkowania

Mówiąc o uchwytach magnetycznych z gwintowaną tuleją mamy na uwadze produkt, który ze względu na swoje właściwości związane z działaniem magnetycznym i przy tym mały rozmiar są chętnie stosowane w różnych miejscach. W sprzedaży dostępne są rożnego rodzaju uchwyty a firmy, które je stosują mogą również liczyć na indywidualnie dopasowaną ofertę i uchwyty przygotowane na indywidualne zamówienie, dopasowane do miejsca, gdzie będą one zastosowane.