plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

łóżko przy ścianie
Dom

Łóżko przy ścianie – jak zaaranżować ścianę za łóżkiem?

Sypialnia to pokój bardzo specyficzny. To tu odpoczywamy i relaksujemy się po całym dniu. Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni. Jak zaaranżować zagłówek łóżka, by był nie tylko wygodny, ale również elegancki?

Kolorystyczne szaleństwo

Łóżko przy ścianie to najczęstsze ustawienie w naszych sypialniach. Zagłówek jest niezbędnym elementem tego wyposażenia. To od niego zależy komfort odpoczynku, jak również gustowny wygląd sypialni.

Bardzo popularne są zagłówki tapicerowane. Są one wyjątkowo komfortowe. Można wygodnie oprzeć się, by poczytać przed snem czy obejrzeć film.

Bardzo funkcjonalne są miękkie panele 3d, które można znaleźć we wszystkich kolorach. Dzięki temu można bezbłędnie dopasować zagłówek do kolorów dominujących w sypialni. Proste zagłówki sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych. Do sypialni w stylu glamour warto wybrać zagłówek z delikatnymi kryształkami, a do sypialni rustykalnej z guzikami. Zobacz również: https://plusoutlet.pl/podklady-czyli-korek-pianka-czy-gabka-pod-panele/

Półki i szuflady

Stawiając łóżko przy ścianie koniecznie trzeba zadbać o aranżację ściany za meblem. Z tyłu można umieścić półki na książki i dekoracyjne bibeloty lub ukryć wysuwane szuflady.

Trzeba pamiętać, że na półkach nie można ustawiać wielu drobiazgów, gdyż sypialnia stanie się miejscem bardzo chaotycznym, a dla komfortowego odpoczynku najważniejszy jest spokój, również w wystroju. Decydując się na szuflady mamy szansę na ukrycie wielu drobiazgów. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w małych mieszkaniach, gdzie zawsze brakuje miejsca na drobiazgi.

łózko ściana

Ściana jak obraz

Ściana za łóżkiem nie koniecznie musi zostać wykorzystana w praktyczny sposób. Warto tę ścianę wykorzystać, by ozdobić sypialnię, która dzięki temu stanie się niebanalna i jedyna w swoim rodzaju.

Łóżko przy ścianie warto wyeksponować kładąc na ścianę tapetę. W sypialni w stylu glamour idealnie będzie wyglądała tapeta z dużymi kwiatami. Do sypialni w stylu skandynawskim warto wykorzystać wizerunek zamglonego lasu, a w pokoju nowoczesnym sprawdzą się geometryczne wzory 3d.

łóżko od ściany

Ściana za łóżkiem DIY

W roli dekoracji na ścianie za łóżkiem idealnie sprawdzą się również elementy starych mebli i stolarki. Odnowiona rama okienna wypełniona miękkimi panelami 3d, elementy sztukaterii czy drzwi starej komody będą wyglądały niebanalnie.

Wykańczając ścianę za łóżkiem warto również pamiętać o drewnie. Jest to materiał nieśmiertelny, który zawsze będzie kojarzył się z elegancją. W sypialni rustykalnej warto położyć na ścianie pobielone deski. W nowoczesnym wnętrzu idealnie będzie wyglądała szachownica z ciemniejszych i jaśniejszych kwadratów.