plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

szybkie zabezpieczenie przestrzeni w obiektach
Dom

Sposoby na szybkie zabezpieczenie przestrzeni w obiektach

Niektóre obiekty wymagają dokładnego oznakowania oraz zabezpieczenia. Wśród takich miejsc wyróżnić można hale magazynowe, obiekty przemysłowe, ale też lotniska, parkingi galerie handlowe oraz sklepy wielkopowierzchniowe. Zabezpieczenie ma chronić infrastrukturę, ale też pieszych, przechodniów, kierowców i pracowników. W miejscach pracy stosuje się różne rodzaje zabezpieczeń, mogą być to znaki poziome, pionowe lub taśmy odgradzające zwijane.

Jak wyznaczać i odgradzać miejsca na halach magazynowych?

Hale przemysłowe oraz magazyny wymagają zachowania szczególnej ostrożności, w tych obiektach często poruszają się wózki widłowe oraz pracownicy. Nierzadko zachodzi konieczność wyznaczenia odpowiednich ścieżek oraz miejsc składowania np. palet lub produktów. W tym celu na posadzkach maluje się linie, niekiedy konieczne będzie zastosowanie taśmy odgradzającej zwijanej. To idealne i bardzo szybkie rozwiązanie, jeśli zachodzi potrzeba wyznaczenia i zabezpieczenia placu lub danego obszaru. W ten sposób ogranicza się ryzyko wypadku, ale też można bezproblemowo przeprowadzać remonty w uczęszczanych obiektach. Taśmy są często stosowane na parkinach, na lotniskach, ale też na koncertach. Za ich pomocą można wyznaczać ruch pieszy lub kierunek kolejki do kasy albo do wyjścia.

Jakie zalety ma rozwijana taśma ostrzegawcza?

Ważną zaletą tego produktu jest niska cena oraz możliwość szybkiego odgrodzenia przestrzeni. Nie trzeba stosować barierek oraz innego typu zapór. Taśmy odgradzające zwijane mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub z materiału tekstylnego. Zapewnia to ich żywotność, trwałość oraz wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Produkty występują w wielu kolorach, zazwyczaj są to jaskrawe barwy, które widoczne są z daleka. Taśma używana jest w wielkopowierzchniowych sklepach, w których przeprowadzany jest remont, naprawa usterki lub inwentaryzacja. Zastosowanie tego zabezpieczenia pozwala uniknąć zamknięcia całego obiektu. Taśma odgradzająca zwijana jest bardzo łatwa w montażu oraz w demontażu. Może być wielokrotnie używana, eliminuje to konieczność malowania pasów. Taśmy mogą mieć dedykowane logo, co bardzo dobrze prezentuje się w miejscach publicznych. Takie zabezpieczenie można spotkać w galeriach handlowych, na lotniskach, ale też w ośrodkach wypoczynkowych. Taśmy odgradzające zwijane są zazwyczaj bardzo długie, mogą mieć uniwersalną kolorystykę oraz napis zakazujący wstępu. Warto zwrócić też uwagę na szerokość artykułu, grube taśmy są bardzo odporne i lepiej widoczne z daleka.