plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

dom w stylu skandynawskim
Dom

Dom w stylu skandynawskim – jak go urządzić?

Wszystkie osoby, które planują aranżację swojego mieszkania, zastanawiają się jak je urządzić, żeby wyglądało znakomicie. Jest bardzo wiele możliwości, dlatego każdy bez większych problemów może dopasować coś do swoich preferencji. Dom w stylu skandynawskim – zobacz jak go urządzić.

Czym jest styl skandynawski?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się dom w stylu skandynawskim, który cechuje się dużym minimalizmem. Charakteryzuje się on także jasnymi barwami, prostotą i nawiązuje do natury. Najważniejszy kolor w tej konwencji to oczywiście biel. Kolor biały jest wszechobecny, ale mimo tego styl skandynawski jest raczej chłodny. We wnętrzu można znaleźć kominki lub piece kaflowe. Ważną rolę odgrywają także lampy, które dają ciepłe światło. Kluczowym elementem w domach skandynawskich jest stół, ponieważ jest to miejsce rodzinnych spotkań. Znajduje się on zazwyczaj w centrum mieszkania, a reszta przestrzeni jest zorganizowana wokół niego.

Polecamy: https://plusoutlet.pl/dekoracje-w-stylu-glamour-co-wybrac/

Najważniejszym materiałem jest oczywiście drewno, a meble są minimalistyczne i proste, tak żeby nie zajmowały zbyt dużo miejsca. We wnętrzach skandynawskich można znaleźć wiele dodatków. Mogą do nich należeć koce, narzutki oraz poduszki w różnych odcieniach i kolorach. Chłodny klimat mieszkania sprawia, że bardzo dobrze sprawdzają się ciepłe i przytulne tkaniny. Źródłem poczucia bezpieczeństwa są elementy świetlne, które znajdują się przy dekoracjach. Mieszkańcy Skandynawii praktycznie wszędzie stawiają świece, ponieważ jest to ich ulubione akcesorium. Warto również zwrócić uwagę na dodatki kolorystyczne, takie jak czerwień oraz turkus.

styl skandynawski

Styl skandynawski przejawia się głównie miłością do natury. Dlatego na podłodze stawiane są z reguły pobielane deski o wyrazistych słojach, które cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Nie można jednak zapominać, że domy w stylu skandynawskim powinny być także funkcjonalne. Elementy powinny prezentować się dobrze pod względem estetycznym, ale również muszą być funkcjonalne. Najważniejsza jest wysoka jakość materiałów, dzięki czemu takie mieszkania będą mogły posłużyć nawet przez wiele lat. Na szczególną uwagę zasługuje salon, który jest minimalistyczny, ale do tego musi być bardzo dobrze przemyślany.

Dom w stylu skandynawskim – cechy stylu skandynawskiego

Z reguły musi być też jasny oraz przestronny, żeby docierało do niego jak najwięcej promieni słonecznych. Do takiego salonu nadawać się będzie doskonale drewniany stolik oraz biała sofa. Na uwagę zasługuje fakt, że stolik można wykonać całkowicie samodzielnie z materiałów, które są dostępne na rynku. Obowiązkowym elementem, który powinien się znaleźć w salonie jest oczywiście lampa podłogowa. Poza tym warto zaopatrzyć się w jasny dywan, regał oraz szafę. Najlepiej żeby wszystkie elementy były wykonane z drewna, ponieważ jest to ekologiczne rozwiązanie. Nie można zapominać o dodatkach, które są głównym uzupełnieniem kolorystyki. Bardzo dobrze będą pasować czerwone poduszki, niebieskie narzuty oraz wiklinowy fotel. Na stole można ustawić klimatyczne świece lub wazę z ceramiki. Kupując firanki lub zasłony, trzeba koniecznie pamiętać, żeby były jasne. Na ścianie można zawiesić ulubiony obraz, który będzie pasował do chłodnej stylistyki.

Zobacz także: https://plusoutlet.pl/antresola-w-kawalerce-jak-wygospodarowac-dodatkowa-przestrzen/

styl skandynaski

Styl skandynawski

Warto zwrócić uwagę, że to z Europy Północnej wywodzi się styl skandynawski. Silny związek z naturą to główna cecha stylu skandynawskiego. Wnętrza urządzane w tym stylu są proste oraz minimalistyczne. Naturalność doskonale podkreślają funkcjonalne meble, jasne ściany oraz naturalne drewno. Należy mieć na uwadze, że styl skandynawski sprawdzi się dobrze zarówno w dużych, jak i w małych mieszkaniach. Jasne kolory sprawiają, że wnętrze wydaje się przynajmniej optycznie większe. Bazą kolorystyczną w skandynawskim stylu są oczywiście neutralne oraz jasne kolory. Wśród nich można wymienić jasne odcienie szarości, beż oraz biel. Ważne jest także stosowanie naturalnych materiałów, takich jak kamień oraz drewno. Tkaniny odgrywają bardzo ważną rolę w pomieszczeniu skandynawskim, dlatego pod żadnym pozorem nie może ich zabraknąć. Pledy o grubym splocie również mogą się sprawdzić jako dodatki, które wzbogacą surowe wnętrze mieszkania.

Warto zobaczyć: https://plusoutlet.pl/lozko-przy-scianie-jak-zaaranzowac-sciane-za-lozkiem/