plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

kurier online
Dom

Ile trwa podróż przesyłki kurierskiej?

Nadanie przesyłki wiąże się nierozerwalnie z koniecznością jej przetransportowania do odbiorcy. Ile trwa podróż paczki i czy istnieją sposoby, by skrócić czas niezbędny dla dostarczenia przesyłki do odbiorcy?

Krok pierwszy: zamówienie kuriera

Każdy kurier online posiada wygodny formularz, który można wypełnić w celu skorzystania z usługi transportu paczki. W większości firm kurierskich można skorzystać z odbioru paczki z prywatnego domu, jednak jeśli chcemy, by czas podróży paczki był krótszy – możemy również doręczyć go do specjalnego punktu.

Aby zamówić przesyłkę kurierską, należy wypełnić formularz na stronie. Gdy nie mamy pewności, gdzie zapłacimy najmniej, dobrym rozwiązaniem jest broker usług kurierskich, który posiada umowy z wieloma różnymi podmiotami. Dzięki wygodnemu kalkulatorowi, jaki można znaleźć na stronie większości brokerów – w łatwy i szybki sposób obliczymy, ile przyjdzie nam zapłacić za dostawę.

Krok drugi: transport przesyłki

Po zamówieniu kuriera za pośrednictwem strony internetowej firmy kurierskiej bądź brokera usług kurierskich, pozostaje nam czekać na odbiór paczki przez kuriera. Jeśli jednak dostawa musi być dokonana szczególnie szybko i zależy nam na czasie – możemy zdecydować się również na doręczenie paczki do specjalnego punktu odbioru.

Podczas gdy na odebranie przesyłki przez kuriera z domu trzeba czekać około jednego lub dwóch dni roboczych, czas niezbędny na jego dowóz do punktu odbioru przesyłek jest zależny tylko i wyłącznie od nas. W tym drugim przypadku kurier zazwyczaj odbiera wszystkie paczki z punktu raz lub dwa razy dziennie, co sprawia że ich doręczenie jest zdecydowanie sprawniejsze.

Potem paczka przechodzi przez rozmaite centra dystrybucyjne i jest kierowana do odpowiedniego, ostatecznego punktu, z którego trafi do odbiorcy przesyłki. Tego rodzaju trasa krajowa bardzo rzadko zajmuje więcej niż 1-2 dni robocze, choć takie sytuacje mogą się zdarzyć, m.in. w zdecydowanie bardziej wymagającym dla kurierów okresie przedświątecznym lub gdy sytuacja na drogach jest niekorzystna i auta jeżdżą z mniejszą częstotliwością.

Krok trzeci: doręczenie paczki

Ostatnim punktem na drodze przesyłki kurierskiej jest jej doręczenie do odbiorcy. Z reguły ma to miejsce w przedziale czasowym wskazanym przez firmę kurierską i jest on dopasowany do godzin, w których kurier przebywa na określonym terenie. Nie oznacza to jednak, że nie mamy żadnych innych możliwości, by przesyłka była doręczona np. w innym czasie.

Czy czas doręczenia przesyłki można skrócić?

Tanie przesyłki kurierskie można także uzupełnić o rozmaite usługi komplementarne – choćby doręczenie w określonym przedziale czasowym (najczęściej wcześnie rano lub późnym wieczorem) lub dostawę w sobotę. To pozwala znacząco skrócić czas doręczenia przesyłki, a zatem warto skorzystać z dodatkowych usług, jeśli czas jest kluczowym czynnikiem. Należy jednak mieć na względzie, że tego rodzaju komplementarne usługi są dodatkowo płatne, dlatego (aby nie narażać się na dodatkowe koszty) warto korzystać z nich tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest to konieczne z punktu widzenia nadawcy lub odbiorcy.

Ile trwa dostawa paczki za granicę?

Dostawa przesyłki poza granice kraju wygląda w dość zbliżony sposób, choć – co oczywiste – zajmuje więcej czasu. Nie ma możliwości by określić przybliżone ramy czasowe dla ogólnej kategorii przesyłek zagranicznych, bowiem czas doręczenia paczki jest inny dla każdego kraju. Z reguły jednak w granicach krajów europejskich dostawa z Polski zajmuje nie więcej niż około 5-7 dni roboczych.