plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

jakie kwiaty w sypialni
Dom

Jakie kwiaty w sypialni?

Wiele osób uważa, że kwiaty w sypialni to zły pomysł, ponieważ niepotrzebnie zajmują miejsce, mogą powodować zwiększenie wilgotności powietrza, a tym samym pogorszenie się jakości snu. Jest to oczywiście ogromny błąd, ponieważ kwiaty w tym pomieszczeniu mogą mieć niezwykle pozytywne działanie na sen. Pytanie tylko jakie trzeba sobie postawić, to jakie kwiaty w sypialni powinny się znaleźć? Warto wiedzieć, że nie wszystkie będą posiadały odpowiednie do tego pomieszczenia działanie.

kwiaty sypialnia

Dlaczego warto mieć kwiaty w sypialni?

Zanim jednak przejdziemy do tego, jakie konkretnie kwiaty powinny się znaleźć w sypialni, najpierw warto się zastanowić nad tym, jakie będzie ich zadanie. Innymi słowy, co powodują dobrze dobrane kwiaty? Dlaczego warto je w ogóle mieć w tym pomieszczeniu podczas snu?
Obecność w sypialni kwiatów powoduje powstanie bardzo szczególnego mikroklimatu. Dzięki temu, że kwiaty obecne są w sypialni, pochłaniają z powietrza dwutlenek węgla i zamieniają go w tlen. Sprawia to, że powietrze w sypialni jest lepszej jakości. Nie tylko jest świeższe, lecz również i zdrowsze. Powoduje to, że sam sen również jest efektywniejszy, a ciało lepiej dotlenione. Przekłada się to rzecz jasna na lepsze samopoczucie wywołane lepszym wypoczynkiem w czasie snu.

kwiaty do sypialni

Jakie kwiaty do sypialni wybrać?

Żeby jednak kwiaty w sypialni mogły mieć właśnie takie pozytywne działanie, muszą być odpowiednio dobrze dobrane. Nie każda roślina tak zadziała na człowieka. Jedna zrobi to lepiej, a inna wręcz przeciwnie, może przynieść nawet negatywne skutki. Z tego też powodu, zanim cokolwiek się postawi w sypialni, warto się nieco na ten temat dowiedzieć.
Jakie zadania będą zatem postawione przed sypialnianymi kwiatami? Przede wszystkim muszą one oczyszczać powietrze. Co więcej, muszą mieć działanie redukujące zatrucie dwutlenkiem węgla. Powinny dodatkowo ograniczać ilość mikrobów w powietrzu, a także co bardzo ważne, mieć ładny wygląd, oraz niezbyt intensywny zapach. Czy są takie rośliny, które spełniają te kryteria?
Rewelacyjną rośliną do sypialni jest np. aloes zwyczajny. Posiada on silne działanie usuwania z powietrza zanieczyszczeń, pochłaniania dwutlenku węgla, a także efektywnej produkcji tlenu. Dodatkowo posiada silne działanie nawilżające powietrze.
Innym wartym uwagi kwiatem jest Fikus. Ma ona naprawdę bardzo silne działanie pochłaniania formaldehydu, więc jest rewelacyjną rośliną służącą do oczyszczania powietrza z toksyn. Inną rośliną o podobnych właściwościach jest Dracena.
Bardzo polecaną odmianą jest również skrzydłokwiat. Jest on ciekawy z powodu umiejętności oczyszczania powietrza z toksyn wydzielanych przez meble, plastikowe obudowy, czy też wykładziny.
Bardzo dobrym wyborem na sypialnianą roślinę jest także pospolity kaktus. Po pierwsze dobrze się prezentuje, a po drugie jest bardzo mało wymagający, więc doskonale nadaje się do takiego pomieszczenia jak sypialnia. Co prawda nie posiada żadnych szczególnie zdrowotnych zalet, lecz jako ozdoba sprawdza się świetnie. A jak wiadomo, dekoracyjne elementy również są bardzo ważne w każdym pomieszczeniu, w tym również w sypialni.