plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

jak szybko sprzedać mieszkanie
Dom

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Jak wiadomo życie bardzo często potrafi zaskoczyć. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie tylko inwestorzy, ale również osoby prywatne przez niekorzystne inwestycje potrzebują gotówki w stosunkowo krótkim czasie. Jednym z najlepszych rozwiązań w takich sytuacjach może być sprzedaż mieszkania. Należy mieć jednak świadomość, że nie jest to tak proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest fakt, że długie oczekiwanie na nabywcę może potęgować różnego rodzaju problemy finansowe. Jak szybko sprzedać mieszkanie?

sprzedaż mieszkania

Zaniżona cena

Warto wiedzieć, że zaniżenie ceny mieszkania lub nieruchomości jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na to, by stosunkowo szybko znaleźć nabywcę. Omawiana nieruchomość nie może mieć oczywiście ukrytych wad, które mogłyby zniechęcić osobę zainteresowaną do zakupu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że potencjalni nabywcy będą przede wszystkim sprawdzać czy niska cena nie jest pewnego rodzaju podstępem. Mogą zatem zażądać przedstawienia różnego rodzaju przeglądów technicznych budynku czy bardzo szczegółowych dokumentów właścicielskich. Warto wiedzieć, że jeżeli z mieszkaniem lub nieruchomością będzie wszystko w porządku, a cena będzie niższa o 15% w porównaniu do średniej rynkowej, można spodziewać się przeprowadzenia transakcji w ciągu zaledwie kilku dni.

Sprzedaż pośrednikowi

Należy mieć świadomość, że pośrednicy nieruchomości zarabiają obecnie nie tylko i wyłącznie na obsłudze agencyjnej, ale również obrocie domami, działkami czy mieszkaniami. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że biura nieruchomości cały czas szukają okazji rynkowych. Godny uwagi jest fakt, że w kręgu ich zainteresowania znajdują się szczególnie różnego rodzaju lokale wymagające remontu. Warto wiedzieć, że tego typu mieszkania bardzo często należą do osób, które w danym momencie znalazły się w niekorzystnej sytuacji finansowej. Należy mieć świadomość, że autorami ogłoszeń informujących o pilnym zakupie mieszkania za gotówkę przeważnie są pośrednicy nieruchomości. Zdecydowanie najczęściej wymienianą zaletą sprzedaży mieszkania wspomnianemu pośrednikowi jest stosunkowo szybkie przeprowadzenie całego procesu. Sprzedawca otrzyma także gotówkę, gdyż nie musi czekać na decyzję banku o przyznaniu kredytu. Przedstawione rozwiązanie ma oczywiście wady. Nie można liczyć na uzyskanie ceny, która będzie zbliżona do rynkowej.

mieszkanie na sprzedaż

Oferta zamiany

W przypadku osób, którym nie zależy na uzyskaniu całej kwoty ze sprzedaży nieruchomości czy mieszkania świetnym rozwiązaniem może być umieszczenie ogłoszenia dotyczącego zamiany mieszkania. Należy mieć świadomość, że bardzo duża liczba osób potrzebuje w krótkim czasie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak wiadomo ludzie często są zainteresowani zakupem znacznie większej nieruchomości, jednak nie posiadają odpowiedniej kwoty pieniężnej. Doskonałą opcją dla takich osób może być zamiana nieruchomości z dopłatą. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w ten prosty sposób zostaną praktycznie zminimalizowane formalności.