plusoutlet.pl

Plus Otlet – budownictwo, dom, wnętrze

jak udekorować parapet
Wnętrze

Jak udekorować parapet? Porady

Czasami niewiele trzeba, by wypełnić przestrzeń pokoju i nadać mu przyjemnej atmosfery. Sprawdzoną metodą są tematyczne i całoroczne ozdoby oraz dekoracje, które nadadzą osobistego charakteru danemu pomieszczeniu. Tutaj można dywagować, co jest lepsze – indywidualne podejście czy podążanie za modą? Jak udekorować parapet, by nie był tylko pustą oraz zimną przestrzenią w pokoju? Jak sprawić by nadał klimatu pokojowi oraz przytulny charakter?

parapet

Dekoracje na parapecie – co postawić na parapecie?

Bez względu na to, czy parapet jest wąski czy szeroki – każdemu z nich przyda się kilka ozdób, które udekorują wolną przestrzeń. Najlepiej zacząć od roślin bez których żaden parapet się nie uchowa. Jest to świetne miejsce dla kwiatów doniczkowych, ponieważ dzięki bliskiej lokalizacji od okna, mają bezpośredni dostęp do słońca. Tutaj sprawdzą się minimalistyczne paprotki, kaktusy, awokado, dracenie albo hoje. Inni stawiają na wyjątkowe storczyki, które swoim pięknem przyozdobią każdy pokój. Warto stawiać na mało wymagające rośliny, które uchowają się w zdrowiu przez cały rok i pozwolą sobą cieszyć oczy.

Parapet może zostać obłożony w całości roślinami. Mimo wszystko warto znaleźć odrobinę miejsca na dodatkowe dekoracje. Wiele tanich ozdób można znaleźć w sklepach z rzeczami do domu. Bywają to delikatne ozdoby z motywem roślinnym lub zwierzęcym. Figurki udekorują wolne miejsce na parapecie, idealnie wtapiając się w tło roślin. W tym temacie przewodzą minimalistyczne dekoracje, zazwyczaj w klasycznych odcieniach. Są one uniwersalne, przez co świetnie sprawdzą się podczas całego roku. Zobacz także: https://plusoutlet.pl/systematyczne-podlewanie-roslin-jak-to-rozwiazac/

parapet dekoracja

Osobisty charakter parapetu nadadzą również zdjęcia. Postawione w ramkę świetnie będą się prezentowały w otoczeniu roślin i delikatnych figurek. Przy okazji zawsze przywoła to nasz uśmiech, gdy otwierając okno będzie można zerknąć na przyjazną twarz przyjaciela, partnera albo członka rodziny, czy nawet kochanego psiaka.

Ozdobne światełka na parapecie

Kolorowe lampki to dzisiaj standard w każdej domowej przestrzeni. Ludzie lubują się w przyozdabianiu lampkami okien, regałów, luster czy parapetów, bez względu na okazję oraz porę roku. Takowe lampki można znaleźć w sklepach z elektroniką lub dekoracjami do domu. Dzięki panującej modzie, każdy znajdzie coś dla siebie – od koloru, poprzez wzór, aż po cenę, a nawet sposób podłączenia. Wszystko to pozwala przyozdobić domową przestrzeń w ulubionym stylu. Lampki można przykleić na taśmę wzdłuż parapetu i zapalać wraz z nadejściem wieczornej pory. Nadaje to wyjątkowego charakteru oraz klimatu, a przy tym staje się świetnym punktem do robienia estetycznych zdjęć na portale społecznościowe.

W temacie oświetlenia można również pozwolić sobie na ozdobną lampkę na baterię albo świeczkę, które w bardziej subtelny sposób nadadzą przytulnej atmosfery w każdym pokoju. Takie delikatnie oświetlenie idealnie wpasuje się pomiędzy książki, a nawet rośliny.

W taki sposób można świetnie zaplanować sobie przestrzeń parapetu by nadać jej osobisty charakter, a przy tym dobrze się bawić podczas dekorowania.